Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Podprsenky jsou zlo: Proč byste je raději neměly nosit?

Známá zásada „dvakrát měř, jednou řež“ platí i při výběru
podprsenky.

A je to tady! Oborníci konečně potvrdili něco, co my muži víme už dávno – podprsenky jsou zlo a ženy by je ve svém vlastním zájmu raději neměly nosit!

Nové studie ukazují, že dlouhodobější nošení špatně padnoucí podprsenky může způsobit závažné zdravotní problémy včetně kožních vyrážek, zánětů šlach a dokonce i zažívacích potíží. Ohroženou skupinu představují zejména ženy s velkými prsy.

Výsledky nedávno uskutečněného průzkumu jsou přitom alarmující: až 80 % zástupkyň něžného pohlaví si kupuje zcela nevyhovující spodní prádlo. A jak se vlastně taková zdraví škodlivá podprsenka pozná? Buď má zbytečně malý obvod a velké košíčky, nebo naopak malé košíčky a velký obvod.

„Jedním z největších problémů je to, že většina žen nosí podprsenky s příliš volnými obvody a nesprávně nastavenými ramínky. Mnoho mých pacientek kvůli tomu má kulatá ramena, křivá záda či problémy s trávením,“ říká k tomu britská chiropraktička Lorna Millis. „Jsou-li ramínka moc utažená, mohou se lehce stát příčinou špatného držení těla. Navíc snižují průtok krve a vyvolávají bolesti hlavy či podráždění kůže,“ vysvětluje.

Takže dámy… až příště vyrazíte do obchodu se spodním prádlem, budete už vědět na co si dát pozor. Nebo raději podprsenky nenoste vůbec, beztak vám to bez nich sluší víc!

Související články

Další články