Prostějovská rodačka Pavlína Pořízková, v zahraničí známá jako Paulina Porizkova, je jedna z nejznámějších českých modelek, které se kdy skutečně prosadily i za hranicemi rodné země. V osmdesátých letech natočila tato kráska mnoho reklam, z nichž tu z roku 1988 pro jednu známou kosmetickou firmu dnes přinášíme v archivním videu.

Paulina tehdy propagovala nový parfém, který v sobě obsahoval až 2000 květů a měl symbolizovat všechno krásné, co nastane, když se dívka rozhodne pro svatbu. O rok později se topmodelka skutečně vdala za amerického skladatele a zpěváka Rica Ocaseka, jemuž povila dva syny.

Porizkova, jedna z mála modelek, které po celou dobu showbyznysové kariéry vydrželo jedno manželství s jedním člověkem, říká, že už se cítí na modeling příliš stará a že jí v současné době zabere mnohem více času péče o sviště a psaní. Přesto „to“ občas ještě někdy udělá a na pozvání svých kámošek, jako je Tereza Maxová nebo Petra Němcová, sem občas přiletí a strne davy české, starostmi o živobytí zmítané populace, svým americkým optimismem.