Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Počet nemocných koronavirem prudce stoupá. Lékaři evidují jen v Číně 1372 nakažených

Počet nemocných koronavirem prudce stoupá. Lékaři evidují jen v Číně 1372 nakažených
Zdroj: archiv
+ Dalších 13 fotografií
smrtící epidemie
Počet lidí, kteří se nakazili smrtícím koronavirem se neustále zvyšuje. Podle televize CCTV Morning Post již lékaři v Číně evidují 1372 nakažených. Jen za sobotu jich tedy přibylo několik desítek. Doposud 41 lidí pak nemoci podlehlo. Nemoci se ale šíří i do jiných států - kromě řady asijských zemí jsou nakažení například také ve Spojených státech, Francii či v Austrálii.

Současnou situaci označil čínský prezident Si Ťin-pching za „vážnou”. Peking v souvislosti s šířením koronaviru zakázal domácí i zahraniční hromadné turistické zájezdy.

Čínská komunistická strana v sobotu zřídila speciální tým na boj proti šíření epidemie. Výbor nařídil úřadům všech úrovní, aby Wu-chanu, který je od čtvrtka prakticky uzavřen, zajistily zásobování. Většina lidí, kteří onemocnění podlehli, byla ve věku 60 až 89 let, uvedl jihoasijský dopisovatel německé stanice Deutsche Welle William Yang.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Koronavirus se dostal již i do Evropy. Ve Francii už hospitalizovali tři pacienty, další dva nakažené pak ohlásily Spojené státy. Onemocnění se nicméně rozšířilo také do Austrálie, Japonska, Jižní Koreje, Nepálu, Malajsie, Thajska či například Vietnamu.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články