Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Po útoku na kasino v Manile zemřelo 36 lidí: Nejednalo se o terorismus, ale loupežné přepadení!

První hodiny to vypadalo, že na místě jsou jenom zranění.
Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
Agentura Reuters potvrdila střelbu a výbuchy ve městě Manila na Filipínách. Cílem útoku se stal hotel Resorts World Manila. Nejdříve bylo potvrzeno pouze několik zraněných. K útoku se následně přihlásil Islámský stát. Jenomže vyšlo najevo, že je všechno jinak.

Na místě bohužel zemřelo 36 lidí. Většina z nich se v resortu udusila kouřem, který vznikl po výbuchu. Podle všeho to vypadá, že útočník byl pouze jeden. Ten nestřílel po lidech a nechtěl nikoho zranit. Lákadlem byly peníze a žetony uložené v kasinu.

Když střelci došlo, že se útok nezdařil, tak spáchal sebevraždu. Podle šéfa filipínské policie Ronalda dela Rosy si zloděj lehl do postele, přikryl se tlustou dekou, polil benzínem a zapálil se.

Podle očitých svědků útočník nechtěl nikoho zranit. Nestřílel po lidech ani ochrance. Při vstupu do budovy rozstřílel pouze televizní obrazovky na zdech. Pak se mu ale situace vymkla z rukou.

Po střelbě začal polévat benzínem stoly a podpalovat je. Z toho vznikl dusivý kouř, který byl osudný většině obětí.

Podle informací CNN to nebyl teroristický útok. „Nelze najít linku mezi tímto útokem a Islámským státem“ Jako i v jiných případech použil IS tuto událost jako část své propagandy.

Oběti zatím nebyly identifikovány, stejně tak místní policie odmítá prozradit totožnost střelce.

Podle ministerstva zahraničí na místě nebyli žádní Češi.

Související články

Další články