Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Plíšková prohrávala 1:5, ale nakonec Serenu porazila! Hrdlička předvedl bláznivou radost

+ Dalších 45 fotografií
Karolína Plíšková předvedl na Australian Open jeden z největších obratů tenisové historie. Se Serenou Williams prohrávala ve 3. setu už 1:5, ale pak se stal zázrak. Karolína americkou ranařku porazila a je v semifinále turnaje. Podívejte se, jak slavil její manžel Michal Hrdlička.

Serena Williams se i několik posledních minut před vstupem na kurt pečlivě připravovala, zatímco Karolína Plíšková se před hrou odreagovávala rozhovorem se svým manželem Michalem a týmem. Zda právě toto uvolnění napomohlo tomu, že tenisovou královnu porazila, není jasné. Na kurtu však předvedla, že jakmile drží v ruce raketu, stane se z ní bojovnice připravená využít každé šance.

Plíšková během prvních čtyřiceti minut získala úvodní sadu poměrem 6:4. I druhou sadu rozehrála skvěle, pak ale přišly potíže a Serena po velké bitvě využila setbol k výhře 6:4. O vítězce se tak rozhodovalo až ve třetí sadě.

V tu chvíli se na kurtu odehrávalo skutečné drama. Serena Williams si šla tvrdě pro vítězství a vedla 5:1. Karolína Plíšková se ale nevzdala a z téměř prohrané bitvy odešla jako vítězka se stavem 7:5.

Bitva tenistek trvala více než dvě hodiny a Karolína Plíšková vyhrála 6:4, 4:6 a 7:5. Tím si vysloužila postup do semifinále Australian Open. Podívejte se, jak velké vítězství slavil pyšný manžel Michal Hrdlička.