Výzkum zahrnul 30 000 lidí a zjistilo se, že na různé alkoholické nápoje mají lidé i různé emoční reakce. Jaké to jsou?

Červené víno

Odborníci zjistili, že červené víno dodává pocit uvolnění, lidé se po něm cítí více sexy a mají vilné sklony. Na druhou stranu se také cítí unavenější, a dokonce se jim chce plakat, napsal britský Daily Mail.

Pivo

Asi dobrá zpráva pro všechny milovníky piva. Pivo vyšlo z alkoholických nápojů velmi dobře. Lidé se po něm cítí nejen uvolnění, ale také mají více sebevědomí.

Bílé víno

To má podobný vliv jako to červené, jen v mnohem menší intenzitě. Podle odborníků je pouze o něco méně relaxační než červené víno.

Gin, rum, vodka a ostatní tvrdý alkohol

Pití těchto alkoholů je spojeno především s agresí a neklidem, ale zároveň konzumentům dodává energii. Vyšší obsah ethanolu uvolňuje potlačené pocity. Také jsou tyto alkoholy často konzumovány mnohem rychleji než například víno. Jejich účinek je tak silnější a rychlejší. Ve spojení s cukrem v nápojích, které se s těmito druhy destilátů míchají, je to energetická a také kalorická bomba.

Lidské předsudky o nápojích také hrají roli – například když lidé pijí červené víno proto, aby se uvolnili, pravděpodobně skončí více uvolnění, a pokud pijí vodku na večírku, pravděpodobně se budou cítit víc nabuzení.