Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Pivo, spoře oděné ženy a záplava zelené barvy: Takhle přisprostlí Irové slavili Den svatého Patrika!

Průvod v irské metropoli Dublinu.
Zdroj: Archiv
+ Další 4 fotografie

17. březen je dnem, kdy Irové pořádají velkolepé oslavy na počest svatého Patrika, patrona své rodné země. Kromě Irska se tento svátek těší velké oblibě například i v Kanadě, Austrálii a USA, kde žije mnoho potomků irských přistěhovalců.

V Dublinu, New Yorku a řadě dalších měst po celém světě se tak konaly monstrózní průvody, vypily se stovky litrů tmavého piva a ti největší šťastlivci dostali polibek od některé ženy či dívky v zelených šatech.

Letošní slavnosti se však neobešly bez určitých komplikací. Některým jedincům totiž vadilo, že průvodů se zúčastňují i početné skupiny zástupců lesbických, gay a bisexuálních (LGBT) komunit. Například newyorský starosta Bill de Blaiso kvůli tomu tuto událost okázale ignoroval a tradiční sponzor Guinness (výrobce světoznámého černého irského piva) dokonce stáhl svoji podporu.

Oproti tomu náboženští vůdcové dali jasně najevo, že všichni, kdož se chtějí bavit, jsou vítáni. „Vím, že v těch průvodech pochodují tisíce a tisíce gayů. Já to vím. A já jsem rád, že tam jsou,“ konstatoval římskokatolický kardinál Timothy Dolan.

Související články

Další články