Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Pharrell Williams stojící za Happy vytvořil kariéru Britney Spears! A dalších 6 faktů, co jste o něm nevěděli!

Zdroj: Profimedia.cz

Pharrell Williams bude mít ve středu 17. září svůj velkolepý koncert v pražské O2 Areně, což bude zajisté velká událost, protože patří mezi největší a nejslavnější hudebníky současnosti.

A to všechno díky hitu s názvem Happy, který obletěl svět.

Málo se ale ví o tom, že Pharrell Williams píše a produkuje jeden hit za druhým už pěkných pár let.

A určitě o něm nevíte spoustu dalších věcí!

1. Je to pravděpodobně upír, protože absolutně nestárne

Když se na Pharrella Williamse podíváte, kolik byste mu tipovali let? Pravděpodobně něco kolem třiceti, ale faktem je, že mu táhne na 42 let! Další, dvaačtyřicáté narozeniny oslaví v dubnu, ale vypadá zhruba od roku 2003, jako by se absolutně ani trošku nezměnil.

2. V podstatě vytvořil a proslavil Britney Spears

Jistě, Britney Spears měla pár hitů, ale až s příchodem I'm a Slave 4 U se dostala mezi opravdové dospělé hvězdy zpívající moderní písničky. A kdo jí tenhle song napsal a produkoval? Samozřejmě Pharrell Williams, a to v době, kdy ho ještě nikdo pořádně neznal jako samostatného zpěváka. V hudebním průmyslu byl ale už v té době známý jako geniální producent. Pro Britney už dříve složil song Boys, kde s ní také vystupoval.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=s25OMP4Ww6Y}}

(Pharrell v duetu s Britney Spears ve videoklipu Boys)

3. V roce 2003 se hrálo v amerických rádiích 43 procent písniček od Pharrella Williamse

Pharrell Williams má na svém kontě tak obrovský počet hitů, že v jednu chvíli byla téměř polovina písniček, které se hrály ve všech amerických rádiích, od něj! Kdo objevil Justina Timberlakea jako zpěváka a napsal mu ty největší hity na album Justified? Samozřejmě Pharrell Williams.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=nJHYDkvRB2Y}}

(Justin Timberlake a Pharrell Williamd v klipu Señorita)

4. Pharrell Williams je také módní návrhář

Jistě, v hudbě patří mezi ty největší génie, ale věděli jste, že se také věnuje módě? Je spoluzakladatelem značky oblečení s názvem Billionaire Boys Club, které pomáhá také navrhovat, a také má firmy na výrobu bot s názvem Ice Cream Footwear. Ostatně v roce 2005 ho časopis Esquire ocenil jako nejlépe oblékaného muže.

5. Stojí také za všemi těmi současnými hity

Pharrell Williams není jenom autorem Happy. Pamatujete si na v jednu chvíli nesmírně populární Get Lucky od kapely Daft Punk Ano, tuhle písničku samozřejmě také produkoval. A co například Blurred Lines od Robina Thickea Zajisté, za touhle písničkou také stál.

6. Víte, proč je Ed Sheeran tak slavný? Asi tušíte, co?

Ed Sheeran byl takový zrzavý kluk hrající na kytaru, kterého si nikdo moc nevšímal. Teď má písničky na prvních místech hudebních žebříčků a odnáší si hudební ceny. Čím to je? Odpověď je naprosto jednoduchá. Pharrell Williams mu pomohl napsat a produkovat singl s názvem Sing a pak už ta sláva prostě nějak přišla.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=tlYcUqEPN58}}

7. Jako spousta mladíků ale začínal v McDonald's

Jistě, dneska se topí v milionech dolarů, ale začínal jako spousta lidí na brigádách v McDonald's. Odkud ho dokázali třikrát vyhodit, protože neustále připaloval burgery a kradl nugetky, protože mu moc chutnaly a neměl moc peněz na to, aby si je poctivě kupoval.

Související články

Další články