Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Petr Krčál opisoval jako Malá a skončil ve vládě: Odcházím i kvůli zdraví!

Zdroj: Profimedia.cz
Kvůli podezření, že podobně jako Taťána Malá (ANO) opsal svou bakalářskou práci, dnes na ministerstvu práce a sociálních věcí skončil Petr Krčál (ČSSD). Zřejmě jej nahradí rovněž sociální demokratka Jana Maláčová, která na ministerstvu působí jako ředitelka odboru rodinné politiky.

Petr Krčál rezignoval na post ministra práce a sociálních věcí. Odešel kvůli podezření z plagiátorství ve své bakalářské práci. „Rád bych se vyjádřil ke včerejším informacím v médiích k mé bakalářské práci. Na její vypracování jsem strávil mnoho času, ale připouštím, že v jejím obsahu mohlo dojít k pochybení,“ podotkl Krčál.

„Nechci být zátěží jak pro vládu, tak pro sociální demokracii. Nechci, aby situace ohrozila moji rodinu a zdraví, v minulosti jsem prodělal těžké onkologické onemocnění,” vyjádřil se.

Na možné plagiátorství jako první upozornil portál Seznam Zprávy, podle kterého se části bakalářské práce na téma Mládež a volný čas shodují s dřívejší prací někoho jiného.

Kvůli opisování už před bezmála čtrnácti dny rezignovala Taťána Malá na post ministryně spravedlnosti.

Předseda vlády Andrej Babiš řekl, že odchod Krčála bylo jediné možné řešení. Výběr nového ministra prý zcela nechá na předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, mluví se o Janě Maláčové, která už na ministerstvu působí jako ředitelka odboru rodinné politiky.

Související články

Další články