Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Petr Kramný nezabíjel pomocí elektřiny, je přesvědčena část českých poslanců. Bude případ znovu otevřen?

Zdroj: obert Sedmík / Empresa Media / Profimedia.
Petr Kramný si odpykává 28 let za to, že pomocí elektřiny na dovolené zavraždil svou šestatřicetiletou manželku Moniku a osmiletou dceru Klárku. Spolek Šalamoun ale tvrdí, že Kramný nemohl zabíjet pomocí elektřiny. Tvrdí to nově oslovení znalci. Poslanci Jana Černochová z ODS, Helena Válková z klubu ANO a Daniel Korte (TOP 09) chtějí případ nechat znovu otevřít.

Není tomu tak dávno, co prezident udělil milost dvojnásobnému vrahovi Kajínkovi Nyní by se mohl na svobodu dostat další slavný český vězeň. Spolek Šalamoun dlouhodobě tvrdí, že Kramný nezabíjel pomocí elektřiny

"Nové nezávislé posudky jednoznačně vyvrátily podezření, že Petr Kramný zabil svou ženu a dceru elektrickým proudem. Chceme proto apelovat na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, aby využil své pravomoci a podal podnět pro porušení zákona," uvedl pro idnes.cz John Bok ze spolku Šalamoun.

Šalamoun i poslanci se opírají o nové posudky znalců. "Podle jednoho z nich stopy označované jako masivní účinek elektrického proudu na srdcích Moniky a Kláry Kramných nejsou vůbec přítomné. Podle druhého příčinu smrti obou žen nelze jednoznačně určit. Tři další odborníci z odvětví biomechaniky, soudního lékařství a elektro podle nich dospěli k tomu, že nejsou zdokumentována, popsána a vyfotografována místa, kudy měl elektrický proud vniknout pod kůži a krevním řečištěm způsobit fibrilaci srdce," píše portál idnes.cz.

Na počátku celého vyšetřování se objevily informace, že rodina byla na dovolené v Hurghadě otrávena. Šestatřicetiletá Monima a osmiletá Klárka umřely, Kramný otravu přežil. Objevují se spekulace, že obě ženy měly v těle jed, který se rychle rozpadá a nebyl při pitvě zjištěn.

Související články

Další články