Soud rozhodl jasně. Petr Kramný musí zaplatit obrovskou sumu pozůstalým po zavražděné manželce Monice. Jenže na to nemá!

Tato částka je konečná a zahrnuje bratry Moniky Radmila a Martina a jejího otce Ericha. Kramný ale ze svého chudého majetku odškodné splácá dohromady jen těžko.

Vlastní pouze dvoupokojový byt a dvě auta. I když všechno prodá, k částce se nepřiblíží ani omylem. Cena bytu se odhaduje na půl milionu korun a obě auta na 250 tisíc. Pokud jsou ovšem v dobrém stavu. O slovo se přihlásila i pojišťovna Allianz. I té má připadnout část peněz.

Kde na to ale vezme, je záhadou. Nejspíš si dluh ponese do konce života.

„Až bude rozhodnutí pravomocné, je nejlepší možností pro oprávněné osoby kontaktovat exekutora, který má pravomoci zastavit byt i auto odsouzeného a rozhodnout o jejich případném vydražení,“ řekl pro Blesk renomovaný advokát Jaroslav Ortman.

Zbytek částky však už rodina Moniky nemusí vidět. Soudkyně Renata Gilová se k odškodnému také vyjádřila. Kramný je podle ní mladý a zdravý muž, který může ve vězení pracovat a postupně si na dluh vydělat.

Soud odškodné schválil. Obžalovaný Petr Kramný ho může po částech splácet. Přece jenom na to má celých 28 let.