Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pět bezkonkurečně nejhloupějších diet světa: Po tomhle chtějí lidé zhubnout!

Pět bezkonkurečně nejhloupějších diet světa: Po tomhle chtějí lidé zhubnout!
Zdroj: profimedia.cz

Toužíte po štíhlé postavě a ne a ne zhubnout? Máme pro vás několik tipů, jak to určitě nedělat. Největší kravinou, jakou kdy lidstvo v tomhle ohledu vymyslelo, jsou tzv. monodiety (= jíte pouze jednu konkrétní potravinu). Nejsou zdravé, tělo je podvyživené, chybí mu vitamíny, cukry i tuky. Jenže Češi jsou nepoučitelní. Protože jde při nich váha dolů, považují je za dobré. Mrkněte se sami, jaké nesmysly někteří z nás polykají se záměrem být štíhlejší!

Hloupost č. 1: Vajíčková dieta

Stravu složenou výhradně z vajec vymyslela americká klinika Mayo Clinic. Lékaři ji však brzy přestali doporučovat kvůli vysokému chlolesterolu. Měla by se držet 14 dní, konzumují se pouze vajíčka uvařená natvrdo a jsou dovolené tři porce denně a káva. No, vedle takového dietkáře se musí spát jedna báseň.

Hloupost č. 2: Čokoládová dieta

V tomto případě je povolená čokoláda (bez oříšků, křupinek, nugátu, kandovaného ovoce, marcipánu), kterou byste měli jíst tři dny až týden v neomezeném množství, ale pozor, nic jiného k tomu! Je třeba hodně pít, povolená je maximálně cola bez cukru. No a cukrovkáři žasnou.

Hloupost č. 3: Rohlíková dieta

No jo no, bílé pečivo. Potravina, jíž se většina příčetných dietologů obloukem vyhýbá, nadchla několik nadšenců, kteří ji paradoxně jedli s úmyslem zhubnout. Princip je stejný: Kdykoliv máte hlad, jíte rohlíky. A ti velkorysí vám k tomu dovolí i čajík.

Hloupost č. 4: Šlehačková

Oblíbená dietka Nadi Konvalinkové. Od rána do noci do sebe tlačíte kalorickou šlehačku a radujete se z toho, že nemáte pocit hladu. Jak často po této "pestré" stravě chodíte na záchod, se nám bohužel zjistit nepodařilo.

Hloupost č. 5: Tuková dieta

Můžete jíst buřty, ovary i krkovičky. Povoluje se velké množství tuků a bílkovin, sacharidy, včetně ovoce a zeleniny, se zakazují. Takže tak.

Související články

Další články