Příběh ekvádorského psa Arthura chytil za srdce celý svět.

Jak jsme vás informovali, vše začalo na nejtvrdším závodě světa – Amazon Race. Když se vyčerpané čtyřčlenné švédské družstvo zastavilo, aby nabralo síly a posvačilo, všiml si Mikael Lindnord, jeden z jeho členů, opuštěného psa. Vypadal hladově a tým vyznavačů extrémních sportů pozoroval koutkem oka. Mikael se s ním rozdělil o svoji svačinu a největší přátelství bylo na světě.

Pes se stal pátým členem týmu a běžel desítky kilometrů jen proto, aby si získal srdce svého chlebodárce. Když vyčerpávající závod skončil, bylo nutné zažádat ve Švédsku radu pro zemědělství o povolení přivést psa, který dostal jméno Arthur, legálně do země.

Vše se povedlo a Arthur do Švédska opravdu odletěl. Ale místní zákony jsou přísné a musel do karantény. Přestože opuštěný čtyřnohý tulák prošel základním veterinárním ošetřením už v Ekvádoru, po přistání ve Švédsku se ukázalo, že pes vůbec není v dobrém stavu.

„Měl velké a poměrně hluboké krvácející rány na zádech s parazity plazícími se kolem i uvnitř nich. Veterinář mi řekl, že Arthur pravděpodobně utrpěl tato zranění před třemi až šesti měsíci a od té doby si je nese,“ řekl pro MailOnline Mikael.

Nyní je sice Arthur v karanténě, kde se léčí, ale už se stihl seznámit se svou novou rodinou. Nadšená je z něj především Mikaelova dcera Filipa.