Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Peklo na Zemi: Experti už předpovídají počasí, rok 2016 překoná všechny rekordy! Tohle nás čeká

To si zase užijeme.
No, máme se v uvozovkách zase na co těšit. Předpovídat počasí takto s předstihem se může zdát předčasné, přesto už meteorologové z Met Office tuší, jak by příští rok mohlo být. Podle nich rok 2016 překoná letošní rekordy.

Jestli se někdy dalo hovořit o peklu na Zemi, tak to bude v souvislosti s počasím, které nás čeká v roce 2016. Podle odborníků bude následující rok ještě extrémnější a teploty by mohly hravě trumfnout i letošní rekordy, píše web topky.sk.

Podle prognóz meteorologů z Met Office je v rámci omezování emisí oxidu uhličitého nutné přijmout razantní opatření, která mohou mít dopad na globální oteplování. Už teď jsou jeho následky čím dál více zničující, uvádí The Independent.

Svět je podle odborníků v nejsilnější fázi oceánského proudění El Niño. Už v minulém století nastala změna klimatu, došlo ke zvýšení globální teploty a extrémním změnám počasí. Důkazem toho je například letošní léto, kdy vysoké teploty lámaly teplotní rekordy. Příští rok by se měl nést v podobném duchu, přičemž teploty by mohly být ještě vyšší.

Podle profesora Rowana Suttona se teplotní fáze, které ovlivňují charakter počasí, střídají už tisíce let. Ovšem dílem člověka a rostoucím podílem skleníkových plynů v atmosféře se prohlubují. „El Niño je důležitým faktorem, ale odehrává se na vrcholu dlouhodobého oteplování, které je způsobené člověkem,“ cituje Suttona web topky.sk.

Mohlo by vás zajímat

Další články