Internetové diskuze bohužel existují, a tak se všichni čas od času musíme prát s jejich největším nešvarem – samotnými diskutéry.

Věříme, že nepatříte ani k jednomu typu, a proto nám jistě dáte za pravdu, že desítka následujících patří vůbec k těm nejhorším.

1. Koumák

Je jedno, jestli se zrovna jedná o článek o počasí, vyhlašování Českých lvů nebo nové holce Justina Biebera. Všechno dokáže šikovně stočit na problémy, které nejvíce tíží jeho hlavu, a ostatní se tak už konečně dozví, že za všechno vlastně může jenom vláda. A Kalousek. Romové. Američani. Nebo třeba Havel. Ano, i za to, že prší.

2. Analfabet

Velice přemnožený druh českého diskutéra, který má k dané tematice vždy co říct. Gramatiku však viděl naposledy na obecné škole, a to ještě omylem, neví, co to jsou interpunkční znaménka, neví, že existují určitá pravidla ve psaní velkých a malých písmen, a vyjmenovaná slova nezná, protože je na Googlu hledal pod heslem vijmenovaná.

3. Grammar nazi

Oproti tomu existuje další extrém, který se k obsahu vašeho článku nikdy nevyjádří, ale chraň Bůh, aby v něm našel překlep či chybu!

4. Inteligent

Váš článek je trapný, vy jste úplné nuly, které už neví, o čem mají psát, a on… na vás stejně pořád kliká a přidává vám peníze za reklamu. Děkujeme!

5. Pan natvrdlý/Paní natvrdlá

Nezáleží, jak moc se autor článků okatě snaží vyjádřit svůj sarkasmus a nadsázku. Tento druh diskutujícího ho bude brát vždy smrtelně vážně a v komentáři mu to dá pořádně sežrat.

6. Kritik

Uznává pravidlo, že žádný text není natolik perfektní, aby se v něm nedokázala najít i nejmenší nesrovnalost. A když ji najde, celý svět se mu zatočí pod tíhou euforie, že bude moci opět někomu dokázat, jak se mýlil. Je to totiž jediný smysl jeho života.

7. Spammer

Vždycky je jich víc pohromadě. Najdeme je třeba na facebookových soutěžích, kde vyhrává první správná odpověď. Co na tom, že ji někdo odeslal už pět sekund po vyhlášení? Ještě půlhodinu nato bude strom taky vědoucích uživatelů příspěvek spamovat a kopírovat odpověď vyřčenou hned na začátku. A co teprve když umře známá osobnost. Je fuk, že ji ani pořádně neznal. RIP a smutný smajlík jsou povinnost!

8. Soudruh

Podobný typ jako koumák, který za vším špatným vidí kapitalismus. A všechno bylo za komunismu levnější, máslo bylo máslovitější, všude byla práce, žilo se tu jak v ráji a mladým ve školách dnes jenom degenerují mozky demokratickou propagandou. Mohl by ovšem za starého režimu podobně vykřikovat svá moudra na internetu? Nejsme si jistí.

9. Ekonom

„Že máte čas psát o takových blbostech!“ „Že máte čas si tu blbost číst a ještě ji komentovat!“

10. Rasista

Zde raději nebudeme píchat do vosího hnízda. Aspoň poslednímu typu diskutérů bychom se pod tímto článkem rádi vyhnuli. „Já nejsem rasista, ale…“