Vražda, která otřásla nejen Jihlavou. Tak by se dal nazvat případ patnáctileté Petry, kterou její dvacetiletí vrazi, kamarádi, brutálně zabíjeli několik desítek minut v bytě Michala K.

Vrazi byli dva, ten třetí „jen“ přihlížel a pomáhal. Michal a Tomáš sedí ve vazbě a hrozí jim velmi tvrdé tresty. Jakub D. je pořád na svobodě v Jihlavě, obviněn z přečinu napomáhání, kde žije ve strachu o svůj život. Obyvatelé Jihlavy hrozí lynčem nejen jemu, ale i jeho rodině. Chystá se tam veřejný pochod, který šikuje do pohotovosti policii. Ta se obává velkých násilností.

A jak to celé vlastně začalo? Motiv vraždy byl prozatím záhadou, ale nyní by mělo být jasno. Podle informací tn.cz stojí za smrtí patnáctileté školačky obyčejná malichernost. Petra se podle výpovědí lidí měla dozvědět o Michalovi K., že je homosexuál. Během páteční noci, kdy s ním odešla z diskotéky Ponorka (15. března, pozn. autora) do jeho bytu, se mu vysmívala za to, že je gay a chtěla jeho homosexualitu veřejně oznámit na Facebooku.

To Michala, který měl v sobě agresivní sklony, vytočilo a snažil se Petru znásilnit, aby jí dokázal opak. Nahou ji pak vyhodil z okna bytu v posledním patře. Když zjistil, že Petra pád přežila, zavolal si na pomoc dva kamarády. Tomáš Z. přiložil doslova vlastní ruce k dílu, několik dlouhých minut Petru škrtili a šlapali jí po krku. Jakub D. se na vše díval a pomáhal vrahům s jejím tělem. To pak nalezli policisté na jihlavské skládce.

Nepochopitelný čin byl odstartován ještě nepochopitelnějším důvodem a bude teď jen na vyšetřovatelích, aby motiv vyvrátili či potvrdili. Život to Petře sice nevrátí, ale její rodina si zaslouží znát důvod ztráty milovaného člověka. Zvláště v tom případě, kdy je mu teprve patnáct let.