Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Patnáctiletá dívka v Německu zřejmě pod vlivem salafistů pobodala policistku. Při útoku byla ledově chladná

Patnáctiletá dívka pobodala policistku na krku.
Zdroj: reprofoto youtube.com
Patnáctiletá Němka Safia S. pobodala v Hannoveru policistku, která ji chtěla kontrolovat. Vytáhla na ni nůž s šesticentimetrovou čepelí. Když do ní bodala, nebyly na dívce vidět žádné emoce. Zřejmě byla pod vlivem salafistů.

Dívka, která má marockou matku a německého otce, čelí obvinění z pokusu o vraždu. Je vidět, že indoktrinace salafistickým islámem je opravdu hodně nebezpečná. A jak se ukázalo, dívka byla už jako dítě pod vlivem salafistického kazatele Pierra Vogela. Radikální islamistické weby ale v dívce vidí mučednici.

Dívka policistku (34) napadla v pátek 26. února, když byla kontrolována na hlavním hannoverském nádraží. Dívka se na policisty pořád dívala a pronásledovala je. Přišla jim podezřelá, a tak se rozhodli ji zkontrolovat. Dívka policistce sice podala průkaz, pak ale rychle vytáhla nůž, který měla schovaný v rukávu bundy. Policistka neměla šanci uniknout.

Policistka byla pobodaná na krku, záchranka ji okamžitě odvezla do nemocnice, je mimo ohrožení života. „Útočnice byla ledově chladná, starala se jen o to, že jí sklouzl šátek, a chtěla si ho narovnat. Nezajímalo ji, jestli policistka žije, nebo je mrtvá,“ řekl policejní mluvčí.

Policie zatím netuší, proč dívka útočila. Podle německého Huffington Postu mohlo jít o duševní poruchu. „Nyní ale předpokládáme islamistické pozadí,“ řekl státní zástupce. S ním souhlasí i policie. „Za důvod útoku na kolegyni považujeme radikální islám.“

Dívka policii vypověděla, že zaútočila v Německu, protože nemohla odjet bojovat do Sýrie. Zároveň přiznala, že se v lednu chtěla dostat se svým bratrem do Islámského státu, ale nepodařilo se jim to.

„Když letěla do Istanbulu, hned jsem začala mít strach, že chce do Sýrie, do Islámského státu,“ řekla její matka Bildu. Tam měla jet se dvěma bratry na dovolenou. Matka si tam pro ni sama přijela a odvezla ji zpátky domů. Proč ale svoji dceru někam pouštěla, když měla podezření, není jasné. Jeden z bratrů skončil kvůli pokusu dostat se do Sýrie ve vězení.

Policie si myslí, že byla dívka zmanipulovaná salafistickým kazatelem Pierrem Vogelem, se kterým se dokonce objevila na propagandistickém videu už jako malá holčička. Safia v něm recituje Korán v arabštině.

Zjistilo se také, že dívka byla v hledáčku policie už dříve. Měla záznamy kvůli krádežím a násilí. Je možné, že za radikalizaci dívky může její dvacetiletý bratr, který je v tureckém vězení. Nikdo ale netuší, kde se radikalizoval on.

„Je to velmi nebezpečný vývoj, před kterým jsme varovali už měsíce. Útoky hrozí nejen ze strany organizovaných teroristických buněk, ale zejména od jednotlivců, kteří se sami radikalizují jako Safia. A tomu se člověk těžko vyhne,“ řekl Bildu expert z protiteroristické jednotky.

Související články

Další články