Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Paterčata: Babička by měla rodinu nechat žít svým životem, zní od lidí

Paterčata už mají rok.
Zdroj: repro ceskatelevize.cz

Cílem dokumentárního seriálu České televize Paterčata bylo vyvolat celospolečenskou debatu na téma změny zákona a především jeho nedostatků v oblasti podpory rodin s vícerčaty. Ušlechtilý záměr tvůrců se ale naprosto ztratil v diskuzi nad jednotlivými členy rodiny.

Lidé zapáleně vyjadřují své názory a zpravidla se shodují na tom, že z romské rodiny, do které se v červnu 2013 narodila první česká paterčata, je jim nejsympatičtější otec Antonio Kroščen (28). S matkou Alexandrou Kiňovou (25) měla společnost problém už od prvopočátku, ale většina útoků spíše narážela na to, že se jedná o Romku. Rasistických a zpravidla naprosto nesmyslných komentářů byly v době narození dětí plné diskuze.

Dokument, který ve třinácti dílech nahlédl do toho, jak rodina funguje, ukázal ale i další členy rodiny a její nejbližší okolí.

Především představil do té doby v podstatě neznámou babičku paterčat, matku Alexandry. Hodně svérázná žena, má spory v podstatě s každým, kromě mladých rodičů, kteří jsou jí vděčni za pomoc. K dobru je jí dáváno, že se o děti stará vzorně. Přesto je to hodně tvrdohlavá paní, která dělá rodině jak problémy v domě se sousedy, tak se sociální pracovnicí Klárou, kterou se nebála počastovat hodně drsnými urážkami.

Fakt, že Alexandra svoji matku adoruje a hodně si z jejího chování bere, je neoddiskutovatelný. Přítel Alexandry, Antonio je své tchyni vděčný, ale i tak je na něm někdy vidět, že by se bez jejích výlevů a věčného negativismu obešel.

Babička prostě v rodině nedělá dobrotu a neustálý každodenní kontakt frustruje všechny zúčastněné. Nebo ne?

Související články

Další články