Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Partner Vici Kerekes Lukáš „Musa“ Musil prozradil, proč se svlékl do naha!

Umělec prozradil, proč to udělal.
+ Dalších 16 fotografií
Již 8. listopadu se v Bibloo Concept Store v Praze uskuteční galavečer charitativního projektu Jsem kým jsem, za kterým stojí fotografka Barbora Navrátilová Jelínková a módní návrhářka Michaela Skuhravá. A kromě Karolíny Plíškové, Michala Hrdličky, Jakuba Prachaře, Alana Babického, Romana Vojtka, Lukáše Váchy, Jakuba Koháka a dalších se do něj zapojil i bývalý hokejista, všestranný partner krásné Vici Kerekes, Lukáš „Musa“ Musil.

Charitativní projekt Jsem kým jsem je založen na velmi výjimečné myšlence, kdy si každá fotografovaná osobnost může zvolit cíl směrovaných peněz zcela individuálně. Tedy nikomu není určena žádná charitativní organizace, ale je možnost peníze věnovat komukoli dle uvážení. Zapojené osobnosti mají svoji volbu, což byl prvotní úmysl Barbory Jelínkové Navrátilové a Michaely Skuhravé.

A až se 8. listopadu vydraží jeho obraz, Lukáš „Musa“ Musil již ví, kam poputuje výtěžek. „Rozhodl jsem se pro charitativní organizaci Debra Česká republika, která podporuje lidi se vzácným puchýřnatým onemocněním, které v Česku nazýváme jako nemoc motýlích křídel,“ prozradil Musa, který se pro projekt nadchnul právě kvůli Barboře a Michaele.

„Cítil jsem z nich nadšení a přesvědčení o svém počínání a šance získat nějaké peníze pro lidi, kteří je využijí smysluplně, se prostě nedala odmítnout,“ vysvětlil umělec, který si tak stejně jako jeho předchůdci musel stoupnout před objektiv Barbory Navrátilové Jelínkové. „Bylo to výjimečné odpoledne. Bářino soustředění a snaha vytáhnout něco z druhého byla taková, že na výsledku musí být jednoznačně znát, že ona je výjimečná,“ říká partner Vici Kerekes, který měl na tričku místo motta haiku. A má to své opodstatnění.

„Haiku, které je na tričku, jsem dříve napsal pro kamarádku Olgu, která na následky onemocnění zemřela. Nicméně Olga neustále dává sílu a slova v haiku patří nejen jí,“ vysvětlil hloubku svého vzkazu Musa, který se nebojí odhalit nejen své nitro, ale doslova vše, což předvedl před časem, když vystavil fotografii svého těla v celé kráse.

„V tom období jsem hodně řešil otázku, zdali je pro diváka důležitější tvorba, nebo tvořitel. Zajímalo mě, do jaké míry může dílo fungovat samo za sebe. Ta fotka byla vystavená v rámci výstavy, která měla za jedno z hlavních témat otázku vytváření kultu osobnosti,“ říká Musa. Toho podle jeho slov jeho slavná partnerka plně podpořila a jeho rozhodnutí chápala. Rodiče měli jiné pocity.

„Když to viděli, byli vykulení. Překvapení. Nechápali. Ale prostřednímu bráchovi to rozjelo přesně ten myšlenkový proces, který jsem si přál. Začal si klást otázky. Jednu za druhou. A tím, že si musel dávat odpovědi, posouvalo ho to. Měl jsem radost,“ zavzpomínal Lukáš, který se 8. listopadu dražby v Bibloo Concept Store v OC Kotva v Praze zúčastní osobně.

Projekt Jsem kým jsem nebude ale pomáhat jenom nadacím, které si vyberou samotné tváře, jejich fotografie se budou na podzim dražit během slavnostního galavečera.

Celých deset procent z prodeje všech triček, které se budou prodávat v Bibloo Concept Store v OC Kotva v Praze již od 9. listopadu, poputuje na konto Nadačního fondu NEJEN SRDCEM, který podporuje nemocné, týrané a opuštěné pejsky pomocí finančních příspěvků.

Mohlo by vás zajímat

Další články