Začátkem roku se jim rozpadlo manželství, u předání dcery asistovali bodyguardi, nepomohly ani Paroubkovy prosby, aby Petra zachovala rodinu. Bývalý premiér si poté našel novou přítelkyni a Petře dal definitivní sbohem.

Petra se doposud k ničemu nevyjadřovala, až teď poskytla rozhovor pro Blesk, v němž vysvětluje důvody svého odchodu od Paroubka.

„Po manželově nařčení z duševních a jiných nemocí jsem se hned nechala vyšetřit a veškeré výsledky dopadly skvěle. A to i ty ohledně paměti a soustředění. Kdykoliv se nechám jakýmkoliv odborníkem vyšetřit znovu, pokud to bude třeba,“ říká Petra na to, že jí manžel nařkl z toho, že po krvácení do mozku se jí změnila osobnost. Dále se vyjádřila o důvodu svého odchodu. „Já to nechci podrobně rozebírat… Bylo to více věcí a nabalovaly se na sebe. Dlouho jsem sbírala odvahu k tomu zásadnímu kroku. Rozhodnutí odejít přišlo až po schůzkách s odborníky. Nepotřebovala jsem od nich vlastně ani až tak poradit, spíš mi pomohli vidět mou situaci reálně a zvnějšku. Tehdy mi došlo, že už to takhle dál nejde, že je to opravdu vážné. Přispěl k tomu i fakt, že se manžel snažil přes naši domluvu opět vrátit do politiky. Stresy z jeho práce kdysi ničily zdraví nám oběma…“ pokračovala manželka bývalého předsedy vlády.

Redakce eXtra.cz oslovila Paroubka s dotazem, co si o Petřiných důvodech myslí. S chladnou hlavou prozradil, že je už svým způsobem rád, že manželství s Petrou se blíží k rozvodu.

„Především bych chtěl říct, že k Petřiným výrokům se nechci vyjadřovat konkrétně. Přesně třináctého září začnou soudy a myslím si, že je dobře, aby se soudci dozvídali argumenty ode mě. Přiznám se, že jsem rozhovor Petry nečetl, protože jsem v tuto chvíli s dcerou v zahraničí. Ale pokud mě přátelé informovali, tak se objevují standardní argumenty o psychickém strádání Petry a teroru z mé strany. Tady bych chtěl říci, že v loňském roce opravdu trpěla! Zejména dva měsíce na luxusní dovolené v Řecku, předtím deset dní trpěla na azurovém pobřeží v jižní Francii, v průběhu roku dvakrát deset dní na Maledivách. Mezitím si odjela protrpět i několik týdnů lyžování do Alp do luxusního hotelu včetně trenérů na lyžování. Jinak jsem rád, že už ode mě nebude chtít sto padesát tisíc měsíčně reparací na výživném zejména pro sebe, neboť jak se s oblibou vyjadřuje, umí se o sebe postarat sama. Opravdu jsem si oddechl, že se osvobodí nejen ode mě, ale také od mých peněz,“ řekl nám Jiří Paroubek.

Je tak evidentní, že rozvodová válka klepe na dveře a skutečně nepůjde o procházku růžovým sadem.