Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Paříž má velké plány s nepoužívanými stanicemi metra: Chce z nich udělat zábavní a sportovní střediska

Diskotéka ve stanici metra? Proč ne?
+ Další 2 fotografie

Přestože jsou ukryté v podzemí, Francouzi chtějí, aby vypadaly skvěle. O čem je řeč? O šestnácti nepoužívaných stanicích pařížského metra, z nichž většina byla uzavřena v letech 1930–1970.

Pařížská kandidátka na starostu Nathalie Kosciusko-Morizet nedávno pověřila architektonická studia Oxo Architectes a Laisné Associés vypracováním návrhů na jejich revitalizaci. A dlužno dodat, že některé nápady jsou opravdu geniální.

Například architekt Manal Rachdi a urbanista Nicolas Laisne předložili plány, podle kterých by se chátrající stanice měly proměnit na plavecké bazény, divadla, koncertní sály, noční bary či umělecké galerie. Hodně zajímavá je také idea podzemního parku, přestože její realizace by byla poměrně náročná.

Kritici se však obávají vysokých nákladů a poukazují také na nevyřešené bezpečností otázky. Podle jejich názoru by se pak v bezprostřední blízkosti elektrifikovaných tratí pohybovalo příliš velké množství lidí a výrazně by stouplo riziko vzniku závažných a smrtelných úrazů.

Mohlo by vás zajímat

Další články