Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Pardubickou vyhrála potřetí Orphee des Blins, ale Váňa chvíli kousal! Byl to jeho poslední dostih?

Orphee des Blins vítězí ve Velké pardubické.
Zdroj: profimedia.cz

124. Velkou pardubickou, nejslavnější tuzemský dostih, který zná celá Evropa, vyhrála obhájkyně titulu Orphee des Blins s žokejem Janem Faltejskem. Fenomenální klisna obhájila triumf z loňska, ale musela letos bojovat do posledního metru.

Málo ročníků „Velké“ mělo předem tak jasnou favoritku, jakou byla dnes Orphee des Blins. Kurs na její triumf byl 1:6, třináctiletý Tiumen s fenoménem, dvaašedesátiletým (!) Váňou se sázeli 5:1.

Favoritka ale jasně udávala tempo závodu, který Váňa dlouho sledoval tradičně z chvostu, ale jeho legendární nástup tentokrát nepřišel, i když rozhodně zabojoval.

Prvních sedm v cíli si ve štědře dotovaném dostihu rozdělilo pět milionů korun, z nichž dva miliony získal vítěz!

Pozornost diváků na tribuně i u televizí se ale soustředila hlavně na nestárnoucího Josefa Váňu, který si v možná poslední Velké pardubické doběhl s loučícím se Tiumenem pro … místo a tribuny ho odměnily bouřlivým potleskem.

Zaujal nevídaný opakovaný start, za který ale debutující startérka Frojková nemohla. Velký Taxis, jedna z nejobávanějších evropských překážek, zastavila tři koně. Problémy byly i na Irské lavici, kde zdravotníci ošetřovali jednoho z jezdců ještě v průběhu dostihu.

Váňa jako hlavní hvězda show, naznačil, že opravdu končí, řada indicií tomu napovídá. Každopádně politicky moc nezlobil a to je také dobře.

Související články

Další články