Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Parádní dovolená: Mezi Prahou, Drážďany a Berlínem vzniká nádherný vodní svět, užijte si dovádění na skútrech a wakeboardech!

Lužická jezerní krajina je vodní svět s více než 20 novými jezery, která nabízejí aktivní odpočinek na vodě a okolo vody. Návštěvníci si mohou užívat nejen opalování se na plážích, vyzkoušet si a pobavit se mohou také při plachtění, surfování, veslování, potápění nebo rybaření. Kdo by raději přidal tempo, ten může jednotlivá jezera v nejbližším dosahu objevovat na vodním skútru, vodních lyžích, při wakeboardingu nebo na motorovém člunu.

Kromě vodních sportů nabízí Lužická jezerní krajina také celou řadu dalších volnočasových aktivit. Velmi dobrá je síť místních cyklostezek. Stezky okolo jezer jsou široké, převážně bez stoupání a asfaltované, proto jsou vhodné pro každého.

Zajímavá měsíční krajina bývalých a některých doposud aktivních povrchových dolů, která ještě neustoupila vodě, nechává návštěvníkům volný prostor pro dobrodružné výpravy. Zážitkové výlety na čtyřkolce nebo v džípu vedou přímo přes stepi, kaňony a pustiny. Skutečnou atraktivitou jsou pak plovoucí domy, které návštěvníkovi zprostředkovávají zcela jedinečnou dovolenkovou atmosféru.

Kdo by chtěl Lužickou jezerní krajinu objevovat aktivně, ten je vítán i se specifickými potřebami. Nabídka bezbariérové dovolené sahá od tandemových výletů pro nevidomé a zrakově postižené na kole a na plachetnici až po bezbariérové projížďky na čtyřkolkách, v džípech a v minivláčku.

Německo se v roce 2013 zaměřuje především na mladé cestovatele a součástí tematického roku je i microsite se zajímavými hotspoty v Německu Ke stažení je i aplikace pro chytré telefony i pro jablka, ve které lze nalézt info o volně přístupných wi-fi spotech, plánovač tras a další.

Více informací naleznete zde.

Související články

Další články