Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Papež František je opravdu boží člověk: Nechal se hladit od postiženého muže, jen aby mu udělal radost

„Papež musí sloužit všem lidem – zejména těm chudým, slabým a
zranitelným,“ tvrdí papež František.
Zdroj: Archiv

Papež František opět dokázal, že má srdce na pravém místě a „nekáže vodu a nepije víno“. Tentokrát se na Svatopetrském náměstí zastavil u tělesně postiženého muže a umožnil mu, aby se ho dotýkal.

Dojemná událost se odehrála v ranních hodinách, kdy papež procházel davem věřících. Ve chvíli, kdy mladíka – jehož totožnost není známa – spatřil, se k němu sklonil, zvedl ruce a požehnal mu. Muž políbil jeho krucifix a následně si Františka přitáhl blíž k sobě, aby ho mohl jemně pohladit po hlavě a tváři.

Připomeňme, že papež mezi poutníky shromážděné na Svatopetrském náměstí vyráží každou středu. Dává jim požehnání, potřásá si s nimi rukou, chová jejich děti a často od nich přijímá dary.

„Papež musí sloužit všem lidem – zejména těm chudým, slabým a zranitelným,“ sdělil František počátkem letošního roku svým 3,2 milionu followerů na Twitteru. A jak vidno, drží se toho.

Ostatně – před několika dny papež prohlásil, že by klidně pokřtil i Marťany. „Vstup do kostela by neměl být odepřen nikomu. Ani zeleným mužíčkům s dlouhým nosem a velkýma ušima. Kdyby nějací takoví přistáli na Zemi a projevili přání stát se katolíky, umožnil bych jim to,“ řekl.

Související články

Další články