Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Papež František je drsňák! Nechce jezdit neprůstřelným papamobilem, neuvěříte proč!

Cool papež je prostě neustále cool!
+ Další 2 fotografie

Papež František opět dokazuje, že je jedním z nejlepších papežů. Nejen za poslední dobu, možná vůbec v celé historii papežství. V rozhovoru pro španělské noviny La Vanguardia totiž prozradil, proč ho nejspíše nikdy neuvidíme v neprůstřelném papamobilu, který neustále využívali jeho předchůdci.

A důvod je docela jednoduchý. Prý už prostě nemá co ztratit!

Neprůstřelný papamobil vznikl po neúspěšném pokusu o vraždu papeže Jana Pavla II. v roce 1981 a od té doby ho všichni papeži aktivně využívali.

„Pamatuji si, že v Brazílii mi ho nabízeli, ale nemohu se z něj zdravit s lidmi a říkat jim, že je miluji. To nemůžete dělat, když jste uvnitř plechovky na sardinky, i když je vyrobená ze skla. Pro mě je to něco jako zeď,“ řekl papež František pro noviny.

Lidé z Vatikánu z jeho rozhodnutí nemají příliš velkou radost, zejména když byl navštívit takové oblasti jako Jordánsko, Jeruzalém nebo Betlém. Papež František si ale se svým bezpečím nedělá příliš starostí.

„Ano, může se něco stát, ale buďme realističtí. Ve svém věku už nemám co ztratit. Vím, co se může stát, ale je to v Božích rukou,“ řekl pro noviny.

Tak jenom doufáme, že se mu nic nestane. Kdo ví, kdy by byl jmenován zase takový cool papež!

Mohlo by vás zajímat

Další články