Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Pánové musí mít v městské dopravě nohy u sebe! Kde toto pravidlo zavedli?

Manspreading v praxi!
Zdroj: facebook.com
Muži v Madridu mají utrum s oblíbenou polohou sezení ve veřejné dopravě! Zabírají tím příliš místa a napadají osobní prostor žen, které sedí vedle nich. Nehledě na to, madridským ženám asi vadí, že i přes kalhoty se mužům kolikrát vykreslí jejich chlouba a prý i to madridské ženy znepokojuje.

Madridská veřejná doprava chce uvést v platnost nařízení o roztahování mužských nohou ve vlacích a autobusech, kterými se denně přepraví tisíce lidí. Podle nich je poloha, ve které muži nejraději jezdí, nevychovaná, nechutná a napadá osobní prostor ostatních cestujících. Takže jestli plánujete dovolenou v Madridu, dejte si na to, pánové, pozor.

Tato vyhláška byla zpracovaná na impulz uskupení Mujeres en Lucha, tedy madridských žen. Tato skupina založila petici s hastagem #MadridSinMan­spreading (#Madridbezmuž­skéhoroztahová­ní), který se stal těžce virálním na sociálních médiích.

Tato petice byla poté předložena starostovi Madridu a tamějšímu hejtmanovi. Hlavní myšlenkou této petice bylo znovuzískání rovnoprávnosti mezi muži a ženami. Totiž ženy v Madridu prý není těžké vidět s nohou přes nohu svíjející se v nepohodlné poloze a vedle nich sedícího muže, který má roztažené nohy přes půl vagonu.

Podle jistých výroků je to projev šovinismu a nechutnosti. Madrid tak následuje příklad New Yorku, který stejnou vyhlášku zavedl už v roce 2014 se sloganem „Kámo, neroztahuj se“. Newyorská policie takovýto přestupek pokutuje jako každý jiný. Dokonce došlo i k několika zatčením, ale obvinění posléze byla odstraněna.

Tak můžeme doufat, že tento trend do Prahy nedorazí a pánové si budou moct užívat svého pohodlí a dát tak prostor svým přednostem.

Související články

Další články