Jednoduše řečeno těm, kteří potřebují pomoci, ale všichni se k nim otočili zády. Na e-mail pomahame@barrandov.tv mohou zájemci posílat své příběhy. Naše zprávy začínají na TV Barrandov každý den v 18:30.

TV Barrandov už pomáhá!

Osmadvacetiletá Magdalena Muchová má 3 děti. Před rokem se dostala do azylového domu. Po rozchodu s přítelem se snažila uživit sebe i děti, což bohužel nezvládla, a tak jí nezbylo nic jiného, než dát děti do kojeneckého ústavu a sama bojovat – aby přežila.

Chodila po brigádách a za každou cenu chtěla mít děti u sebe. Našla si práci, ale byla bez domova, a tak pendlovala mezi prací a ulicí. V jedné chvilce si dokonce chtěla vzít život a vše vzdát, jenže si řekla, že žije pro své děti a svůj boj tak nevzdala.

Když ji vzali do azylového domu, mohla tam mít i děti a měla čas na to, aby si našla novou, lepší práci a mohla se osamostatnit. Finančně na tom byla natolik špatně, že na týden pro sebe a děti musela vystačit s pětistovkou na nákupy. Jediné jídlo, které brala, bylo s cenovkou AKCE. Děti neznaly dort a téměř žádné sladkosti. Magdiným snem bylo mít vlastní bydlení.

Ten se jí naštěstí splnil, dnes Magda i s dětmi žije v pronajatém bytě v Hradci Králové. Našla si práci a snaží se žít normální život. Jenže s penězi jako matka samoživitelka se i dnes pere. V bytě je spokojená, ale tlačí ji bota. Má v něm na půl fungující sporák, kde nejde trouba a ona v ní nemůže péct.

TV Barrandov paní Magdě sporák zajistila a tím jí naše televize nemálo pomohla. Mimo jiné, na nový sporák by šetřila tak, že by měsíčně mohla dávat bokem maximálně stovku.