Pamatujete si, jak si Karel Schwarzenberg (79) před několika lety našel na stará kolena mladou kočičku Janu Vopěnkovou, která ukrutně toužila po penězích a slávě? Tak přesně tahle slečna má na krku momentálně opravdu velký problém.

Pod vlivem alkoholu udělala naprosto nesmyslnou věc. O incidentu informoval server Blesk.cz. V říjnu loňského roku měla Jana bujaře popíjet se svými dvěma známými v Praze. Jak už to bývá, tak při popíjení dostali hlad a kolem třetí hodiny ranní se vydali pro jídlo na benzinku.

Schwarzenbergova ex ovšem udělala nepochopitelnou věc. Aniž by měla řidičské oprávnění, tak si sedla na místo řidiče a z benzinové pumpy odjela. O dvě hodiny později ji našli policisté ve Středočeském kraji.

Janě naměřili téměř tři promile v krvi a auto bylo poměrně dost zničené. Nyní je obviněna z trestného činu neoprávněného užívání cizí věci a také trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Jana Vopěnková vždy dychtila po slávě, penězích a viděla se nejlépe vedle mocného muže. To se jí v roce 2013 na okamžik splnilo. Seznámila se s Karlem Schwarzenbergem a ten ji vzal na předávání Českých slavíků a pak si ji odvezl domů do pražského bytu.