Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pamatujete si Katku z dokumentu Třeštíkové? Vypadá jako stařena a bere 7,5 gramu heroinu denně

Pamatujete si Katku z dokumentu Třeštíkové? Vypadá jako stařena a bere 7,5 gramu heroinu denně
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 5 fotografií
Dokumentární film Heleny Třeštíkové o dívce jménem Katka, která je závislá na drogách, se začal natáčet v roce 1996 a vzbudil velkou vlnu zájmu veřejnosti. Tehdy bylo Katce devatenáct let a žila v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích. To ještě stále měla šanci na normální život bez drog. Jenomže těch se nakonec nedokázala vzdát. Nyní jí je něco před čtyřicítkou, vypadá na šedesát a stále bere drogy. Tohle s člověkem dokáže heroin.

Katka začala s drogami poměrně brzy, a to ve čtrnácti letech. Tenkrát se o drogové problematice příliš nevědělo a nikdo tomu nevěnoval pozornost. Katka měla problémy sama se sebou a hlavně s okolím. Chtěla se od něj odlišovat. A to byl prvotní impuls, proč začala brát drogy.

V devatenácti letech skončila v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích. Tehdy měla ještě velkou šanci se z drog dostat a žít plnohodnotný život. V té době byla ještě plná snů, nadějí a očekávání.

Bohužel se Katka drog nedokázala vzdát, a to ani přesto, že během natáčení dokumentu porodila holčičku Terezu, které by mělo být nyní deset let. V současné době je to osm let od konce natáčení dokumentu a Katka na tom není vůbec dobře. Stále je závislá na drogách, žije v Praze a přespává po různých squatech v Karlíně.

Její stav je více než žalostný. Stala se z ní naprostá troska bez šance na lepší život. Pro server Refresher.cz promluvil bývalý bezdomovec a prostitut Karim. Ten s ní měl údajně jeden čas bydlet na společném squatu.

"Ta se teď prodává výhradně za drogy. Pořád, i když vypadá na sedmdesát. Dealerovi je to jedno. Katka se ze své závislosti dostat nechce a už ani nemůže, protože kdyby přestala brát heroin, tak umře. Bere 2,5 gramu heroinu třikrát denně,“ tvrdí.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy