Jarek Sluka, kuchař z Čech, žije v Anglii už osm let, a tak moc dobře ví, že sehnat cenově dostupný pronájem bývá celkem obtížné. Ve městě Cambridge se mu ale nakonec povedlo najít si slušné bydlení u majitele jménem Tony Waite, který mu pronajal domek na nevelké zahradě.

Tedy aspoň jen naoko. Majitel nakonec nastěhoval kuchaře do nejspíš načerno zbudované přístavby, kde je například záchod v kuchyni, a účtuje mu plnou sazbu, domek pronajímá dalším dvěma studentům, každý z nich má minimum prostoru, přesto jsou nuceni platit celou částku.

Ví, že se bydlení těžko shání. Sluka (32) ale tvrdí, že mu malá přístavba docela vyhovuje, je rád, že má svůj klid. Úřady města Cambridge ale hodlají s nepoctivým majitelem nemovitosti zatočit po svém a kromě pokuty chystají i ráznější kontroly ubytování imigrantů, kteří často platí vyšší nájem za nekvalitní služby a neodpovídající hygienu.

Podle serveru Daily Mail je Sluka jen další obětí, která se nikdy neozve, protože shánění nájmu v Anglii je pro cizince velkým problémem a ti tak raději budou snášet příkoří, jen aby měli střechu nad hlavou.