Žlučník nebo slinivka? To je otázka, na kterou neumí odpovědět ani lékař na vizitě, přesto hodlá řezat „a pak se uvidí“. Velmi podivné a neprofesionální chování lékařského personálu jedné pražské nemocnice natočil na mobilní telefon pacient, který už týden leží na lůžku a nyní bude na operačním stole kuchnut jako pokusný králík a třeba to vyjde.

Snaží se chabě bránit proti lékařskému postupu řezat do těla, aniž je zcela přesně známa diagnóza, ale pan doktor nemá rád diskuzi a odporování. Celkem nevybíravě pacienta stírá, vrcholem je pak jeho argument, že „má více důvěřovat a méně fňukat“.

Podle pacienta, který celý incident natáčel, je z lékaře cítit alkohol a vůbec asi nikdy neslyšel o něčem, co se nazývá lékařská etika.

Anebo je to vše chytrá manipulace a celý záznam je podvod. Strojené chování sestry na konci videa by tomu odpovídalo, volání na pana doktora na konci záznamu je jak z filmu. Stejně jako si klademe otázky, jak je možné, že se záznam dostal ven. Lékaři totiž může hrozit za tohle odebrání licence, to bychom se sakra snažili, aby tuhle věc nikdo neviděl.

Znáte toho muže? Znáte lékaře a sestru, nebo víte, v jaké nemocnici se to odehrává? Nebo dokonce znáte jména (ne)herců, kteří evidentně předstírají, že jsou personál? Napište nám na email redakce@extra.cz!