Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Otrava Češek v Egyptě: Komplikované dědictví po zemřelé Monice a Klárce. Úřady stále nevystavily úmrtní listy

Petr Kramný je už měsíc a půl v Egyptě.

Petr Kramný (36) je už téměř měsíc a půl v Egyptě, kde čeká, kdy ho vyšetřovací úřady propustí zpátky do Česka. Kramný je totiž tamní policií stále považován za klíčového svědka a také za možného podezřelého ze smrti manželky Moniky (†36) a dcery Klárky (†8).

Podle serveru TN.cz by ze zákona mohlo začít dědické řízení, jenže i když byly obě mrtvé ženy už pohřbeny, stále ještě nemají vystavené úmrtní listy. Úřady, které se touto agendou zabývají, musí stále vyčkávat na výsledky vyšetřování. Jakmile by byly úmrtní listy vystaveny, nic by nebránilo zahájení dědického řízení a Kramný jako pozůstalý by měl nárok na získání majetku po své manželce.

Jestliže by se ale ukázalo, že je do smrti své ženy a dcery zapleten, mohlo by být dědictví pozastaveno. „Pokud tu jsou ale všechny ty závažné okolnosti kolem celého případu, může soud dědické řízení zahájit a třeba obratem ho pak do vyjasnění případu pozastavit,“ řekl serveru TN.cz advokát Jan Černý. Čekání na dědictví se tak pozůstalému Kramnému může ještě pořádně prodloužit.

Související články

Další články