Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Otík ze slavné komedie Vesničko má středisková po 33 letech: Jak dnes vypadá a čím se živí?

Na natáčení české komedie maďarský herec stále rád vzpomíná.
Zdroj: Facebook/Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Najde se snad jen hrstka lidí, která nezná velmi oblíbenou komedii režiséra Jiřího Menzela Vesničko má středisková a její ústřední postavu Otíka Rákosníka. Tu úspěšně ztvárnil dnes již dvaašedesátiletý maďarský herec János Bán. Jak moc se změnil a co dnes dělá?

Do role závozníka Otíka, která ho proslavila nejen v Československu, Jánose Bána obsadil režisér Jiří Menzel (80) poté, co jej viděl hrát vesnického hlupáka v jednom divadelním představení a jeho projev ho zaujal. Úloha ve filmu jej sice proslavila, i přesto se ocitl v nelehké životní situaci.

Kvůli osobním problémům Bán zůstal nějaký čas bez peněz a bez střechy nad hlavou. Neměl nikoho, kdo by mu pomohl, a tak se ocitl mezi bezdomovci. Naštěstí se po nějaké době dokázal postavit zpět na vlastní nohy a začal, jak se říká, od píky.

Dnes se Bán opět pohybuje na prknech, která znamenají svět. Je členem několika divadel v Maďarsku. Hraje klasiku, tragikomické i komické role. Je činný i před filmovou kamerou a stal se hrdým nositelem titulu zasloužilý umělec.

Na natáčení komedie Vesničko má středisková Bán dodnes rád vzpomíná. Nejen díky tomu, že jej role katapultovala mezi známé herce, ale líbila se mu i přátelská atmosféra, která v průběhu natáčení snímku probíhala. Populární český snímek a Jánose Bána v roli ušatého Otíka si můžete připomenout již tuto neděli ve 20.20 na televizi Nova.

Mohlo by vás zajímat

Další články