U Okresního soudu v Nitře proběhlo první jednání s otcem (58), který v autě zapomněl svoji dvouletou dceru Kristínku. Tragédie se odehrála loni v červenci. Muž ji měl odvést do jeslí, ale místo toho si to zamířil do práce, zaparkoval a z auta odešel. Vše mu došlo až ve tři hodiny odpoledne. Když přišel k autu, holčička už byla po smrti. Teploty ten den šplhaly až na 36 stupňů, takže v autě neměla šanci přežít. Zemřela na přehřátí organismu. V pondělí u soudu popsal, co se stalo.

Celá jeho řeč byla velmi emotivní, plná smutnu a slz. Holčička do jeslí chodila jen krátce a vždy ji tam vozila její maminka. Když ji tam výjimečně vezl otec, stala se tato velká tragédie. Na dívenku zapomněl, protože vzadu v sedačce seděla tiše, a když mu zazvonil telefon, hned jel automaticky do práce. U soudu vypověděl, že si byl jistý, že ji do jeslí zavezl. Měl v té době těžké období v práci. Vše se zdálo v pořádku až do té doby, než mu zavolala jeho manželka, která se ho ptala, kde je dcera. Hned mu vše došlo a utíkal k autu. Už bylo ale pozdě.

Případ skončil u soudu. Podle obhájce se z trestněprávního hlediska otec vinný necítí, šlo prý o syndrom zapomenutého dítěte. Za celou tragédii cítí jen morální zodpovědnost. Otec si to bude vyčítat do konce svého života. Podle znalce má muž sklony k rutině, proto holčičku v autě zapomněl. Za přečin usmrcení mu hrozí dva až pět let za mřížemi.