Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Osudy herců z pohádky S čerty nejsou žerty: Jak se dnes daří princezně Adélce a Dorotě Máchalové?

S čerty nejsou žerty je nesmrtelná pohádka, která neztratí kouzlo ani za dalších dvacet let.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
herecké životy
Od premiéry nesmrtelné pohádky S čerty nejsou žerty uplynulo už 31 let! Fanoušky všech generací však neomrzí nikdy. Dnes nám ji v televizi dávají znovu. Bez této pohádky by to nebyly Vánoce. My jsme nahlédli do soukromí představitelů hlavních postav a máme pro vás pár zajímavostí.

Dana Bartůňková alias princezna Angelína

Určitě nemusíme dlouho představovat princeznu Angelínu Byla lakomá a pyšná. Na peklo nevěřila. Dokud si pro ni nepřijel sám kníže pekel. K roli prostořeké Angelíny se dostala zcela náhodně. Na konkurzu bylo přes sto uchazeček. Dana byla na řadě jako poslední. Režisérovi Hynku Bočanovi stačilo jediné. Při příchodu na scénu zakopla o kabel a řekla: "Do prle!" A co dělá herečka v současnosti?

Už šestnáct let píše dětské muzikály pro divadlo Julie Jurištové Do televize se zatím neplánuje vrátit. Slávy si po pohádce užila dost. Chodily jí pytle zamilovaných dopisů.

Monika Stará alias Adélka

Princezna Adélka byla taková panenka. Na rozdíl od své pohádkové sestry Angelíny byla jako anděl. Když se pohádka točila, bylo jí pouhých osmnáct let. Od té doby ji žádná velká filmová role nepotkala. Roli v pohádce dostala na přijímacích zkouškách na DAMU, kam se nakonec nedostala. Vystudovala pedagogickou fakultu a dodnes je učitelkou V pohádce už by si zahrát nechtěla. Ve filmu ano.

Ondřej Vetchý alias čert Janek s hodností Vraníka, později Vlka

Na natáčení pohádky vzpomíná Ondřej Vetchý s hrůzou. V jeho průběhu totiž chytli od ohně tři čerti včetně něj. Byli dokonce převezeni do nemocnice. Peklo se točilo v pískovcových dolech poblíž České Lípy. Nakonec se pohádka obešla bez dalších katastrof. A co dnes dělá herec Ondřej Vetchý? Stále točí filmy a seriály. Je talentovaný a patří mezi českou špičku.Naposledy se objevil ve filmu Příběh Kmotra

Vladimír Dlouhý alias mlynář Petr

Vladimír Dlouhý se zhostil role mlynáře Petra opravdu bravurně. Nebyl to tehdy žádný amatér, ale zkušený herec. Začal točit už ve svých dvanácti letech. V pohádce si střihnul roli syna, kterému otec přivedl domů macechu. Ta mu dávala co proto. Nakonec ho nechala i zatknout, aby shrábla veškeré dědictví a statek. Traduje se, že se Vladimír coby Petr do princezny Adélky opravdu zamiloval. Nikdo to ale s jistotou nepotvrdil. Kvůli roli musel navštěvovat hodiny šermu.

Vladimír byl velmi uznávaným a úspěšným českým hercem. Na kontě má spoustu vážených rolí. V podvečer 20. června 2010 ale bohužel navždy odešel Podlehl rakovině žaludku v pouhých 52 letech. Tato zpráva vzala celé Česko. Do poslední role ho obsadili ve filmu Kajínek.

Jaroslava Kretschmerová alias Dorota Máchalová

"Je čas k nám do pekla přivést Dorotu Máchalovou," zní v pohádce z úst knížete pekel. Ano, byla opravdu zlá. Manžela utancovala k smrti a nevlastního syna poslala do žaláře. Čerti si pro ni šli dvakrát. Až napodruhé se to Vraníkovi podařilo. Scénka se ztrhnutou váhou v pekle prý nebyla plánovaná. Karel Heřmánek coby Lucifer ten okamžik zametl pod koberec hláškou "ztrhla nám váhu".

Jarka je ve skutečnosti velmi zlatá a milá. Pochází z umělecké rodiny. Několik let je členkou divadla Ypsilon. Mezi další její nejznámější role patří Evík z komedie Slunce, seno. Zahrála si v desítkách filmů. Dabuje a věnuje se i charitě. Svůj hlas nejčastěji propůjčuje herečce Barbře Streisand. Herečka se nikdy nevdala a nemá ani děti. Své soukromí si jinak velmi střeží

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy