Mayim Bialik (42) se narodila 12. prosince 1975 v kalifornském San Diegu. Její herecká dráha započala v roce 1988, kdy ve filmu Beaches ztvárnila dětskou postavu Bette Midler. O tom, že by od té doby její hvězda stoupala jenom výš a výš však nemůže být vůbec řeč.

Ale Mayim se na to, že jí filmový svět nepadne okamžitě k nohám, dobře připravila. Má doktorát z neurobiologie, takže když se jí na plátně zrovna nedaří, hlady rozhodně neumře.

Velký zlom přišel v roce 2010, kdy Mayim začala účinkovat v oblíbeném seriálu Teorie velkého třesku. Zahrála si v něm podivínku Amy Farrah Fowler, kterou si podobný zoufalec Sheldon Cooper našel na seznamce. Sice vypadala víc jako muž než Sheldon, ale přesto jim vztah docela klapal. Tvořili ne sice vizuálně, ale přesto hezkou, vědátorskou dvojici, která spolu byla spokojena.

Ačkoliv není herečka, jejíž prarodiče v roce 1930 emigrovali do Ameriky z Československa, žádnou modelkou ani v reálném životě, za ošklivou se označit nedá. Oproti seriálové Amy je naprostá kočička a určitě se jí nestane, že když někomu zaklepe na dveře, spletou si ji s instalatérem, jenž si omylem vzal oblečení z babiččina šatníku.