Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Oscarový večer online: Filmem roku je Birdman se strašidelným Keatonem, Leonardo zase Oscara nedostal

Zdroj: Twitter
Dobré ráno, byli jsme u předávání filmových cen Oscar a bylo to horší, než jsme čekali. Český lev evidentně útočí svou nudou i přes oceán.

6:13 Tak neasi! Dobrou noc!

6:06 Je to Birdman režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritua. Podle reakcí to jaksi asi není dobře. Já nevím, já to neviděla. Je tam Michael Keaton se zubama na Krampola, jehož děsivou fotku stále nemáme, a spousta srašně červených lidí.

6:05 Sean Penn předává Oscara v kategorii Nejlepší film.

6:02 Tak ale už! Ten dement to tam na pódiu natahuje totálně trapnými fórky s kufříkem a obálkami. Nebaví mě už ani jedno, přepálená stopáž ani mimózní Barney, který to, doufám, moderuje naposledy. BTW, nikdo, komu není víc jak 12 let, u sitcomu Jak jsem poznal vaši matku nepozvedne ani koutky.

5:58 Julianne Moore má Oscara za hlavní roli ve filmu Still Alice. Julianne si to zasloužila. Jednak je pihatá zrzka, takže už z principu, a za druhé je to její pátá nominace. Takže už bylo na čase.

5:52 Eddie Redmayne vyhrál Oscara za hlavní roli ve filmu Teorie všeho, kde hraje Stephena Hawkinga. Mí přátelé jsou poměrně zklamaní, podle nich si to zasloužil Michael Keaton za film Birdman a navíc Eddie je na Oscara ještě mladý. Jenže hrál postiženého vědce. A tohle je Amerika.

5:51 Jennifer Lopez sedí v první řadě vedle Meryl Streep. To je jako kdyby mravenec seděl vedle zajíce.

5:47 Kde je Angelina Jolie a Brad Pitt????

5:43 Oscara za režii dostal Alejandro González Iñárritu za film Birdman, mimo jiné režisér Babelu a 21 gramů. Chtěli jsme strašně, aby vyhrál, protože se nám líbí, když pak začne mluvit španělsky a nikdo mu nerozumí. Akorát Penélope Cruz a její manžel Javier Bardem. Ti tam ale buď nejsou, nebo sedí evidentně na bidle.

5:28 Zpívala Lady Gaga v normálních šatech a zpívala jakože vydávala tóny. Byla hezká, i když vypadala na čtyřicet, a moc jí to slušelo. Asi se něco děje s planetou.

5:15 Přišla Scarlett Johansson, co si ji furt musíme googlovat, páč si nikdy nepamatujeme, kolik zdvojených písmen kde má ve jméně, předat nějakou cenu, co nikoho nezajímá. Scarlett se nedávno odstříhala podle vzoru Miley Cyrus. Bohužel vypadá jako Kim Čong-un.

5:05 Na pódiu je Idina Menzel, která nazpívala Let it go z Ledového království, a John Travolta. Moc se objímají. Idina by na to měla jít opatrně, protože Travolta má už podesátý nastřelený vlasy. Stačí jeden špatný pohyb a všechny cibulky jdou do háje.

5:01 Je to neuvěřitelné, ale během třiceti minut se na Oscarech NIC zásadního nestalo, jen se jede vatáž v podobě zpívánek a mrtvých umělců. Vsadili jsme se, že Robin Williams bude jako poslední v seznamu. Nebyl. Doteď nechápeme, podle jakého klíče to řadili za sebou. Nebylo to ani podle abecedy a ani podle data úmrtí.

4:26 Děsí nás ten Michael Keaton v první řadě a ještě víc nás děsí, že nemáme jeho fotku. Taky nás děsí Barney, který uvádí Oscary a dokonce i jindy velmi mírní kritikové ve studiu tvrdí, že herec ztratil svou sebedůvěru. Ne, celé to posírá, to je asi přesnější výraz. Na Oscarech je i Leonardo DiCaprio. Žádná kamera ho raději nezabrala, protože se nikdo nechce rozrušovat, že ještě nemá svou cenu.

3:53 Předává se kategorie nejlepší herečka ve vedlejší roli, na pódiu je Jared Leto, co si brutálně jede image Ježíše. Cenu vyhrála Patricie Arguette, sestra Davida Arguetta a Rosanny Arguette. Patricia to čte z papírku. Po devatenácté nominovaná Meryl Streep na to kouká z první řady. Meryl by to dala bez papíru. Pro Meryl je to samozřejmě nejvíc proher v historii.

3:44 Neil je na pódiu jen ve slipech a ponožkách. Asi zabijte nás, nebo jeho. Na Twitteru se řeší, jestli má ve slipech lebku.

3:35 Právě tam zpívá někdo ve smokingu a v kovbojském klobouku. Vypadá to dost bizarně, škoda, že to nevidíte. Komentuje to nějaká britská komička, která má na ruce vytetovanou kotvu jak z pasťáku. Harris si pořád myslí, že je strašně vtipný, jenže se nikdo nesměje. Tohle je jeho profesní konec.

3:30 Jestli si říkáte, proč skoro dvacet minut mlčíme, tak protože teď probíhají kategorie jako Nejlepší dokument a tak, prostě věci, co nikoho nezajímají. Na pódiu se zpívala písnička z Lega. To už bylo spolu s nevtipy Patricka Neila Harrise fakt moc, tak jsme se rozhodli zabavit se jinak. Hrajeme flašku. Svlíkací, samozřejmě.

3:11 Nicole Kidman předala Oscara za nejlepší cizí film a je to polská Ida. Nicole Kidman vypadá stejně jako její manžel Keith Urban. Nicole by se měla vykašlat na ty plastiky.

3:01 Máme za sebou tři kategorie, herce za vedlejší roli vyhrál J. K. Simmons, další dvě byly blbosti jako kostýmy a make-up. O to nejde. Jde o to, že Harris se na pódiu směje vlastním vtipům. To nedělám ani já! (Ne, kecám, dělám, ale my jsme v kanceláři čtyři, tam se to ztratí, tady jsou čtyři miliony lidí!!!)

2:52 Nikdy jsme si nemysleli, že se to stane, ale je to nudnější (zatím) než předávání cen Atom roku. Neil Patrick Harris byl špatná volba minule a je to ještě horší volba teď. Někdo na Twitter napsal, že to je nejvíc gay předávání Oscarů na světě. To je pravda. Alešovi během sledování zmizel penis a narostla mu vagína.

2:42 Právě padl vtip, který nikdo nepochopil. Neil řekl, že všichni v sále jsou oběti a Oprah Winfrey je Americký sniper, jakože ten film. Nikdo se nesmál. My taky ne. Asi je to rasismus.

2:34 Konečně už začal samotný přenos. Neil Patrick Harris uvádí Oscary a má hudební a taneční číslo. Je to Televarieté v roce 1986. Je to Jirka Korn a UNO. Je nám strašně trapně a stydíme se. A není to tím chlastem. Tohle je megafail.

2:14 Anna Wintour, šéfka Vogue je tu! A dokonce i bez slunečních brýlí.

2:10 Na Oscary přišla i Jennifer Lopez, ačkoliv nikdy nebyla za nic nominovaná, maximálně na Zlatou malinu. Jennifer mluví o tom, že je už po osmé na Oscarech. My bychom to nepochopili, ani kdyby tam byla poprvé. Právě přišel Clint Eastwood a nějaká paní s papírem v ruce ho vyhnala z koberce. To si tedy ale Clint na konci kariéry nezasloužil!

2:05 A je tu i Benedict Cumberbatch!

1:52: Reese Witherspoon má jedny z nejkrásnějších šatů večera, jsou od Toma Forda. Přemýšlíme, jak si v tom sedne a jak chodí na záchod. Rozvíjíme teorii, že má takové to močítko pro ženský.

1:46 Rosamund Pike a její noha. Už chápete??? Na Keatonovi se pracuje.

1:36 Na červeném koberci právě dává rozhovor Michael Keaton, nominovaný za hlavní roli, a dost se ho bojíme. Vypadá jako Maska Jima Carreyho, má oranžový obličej a zuby na Krampola. Snažíme se děsně sehnat fotku, už je po desáté, takže se můžete bát. Hned po něm přišla Rosamund Pike, to je jedno, kdo to je, ale udělala stejnou pózu s nohou jako tehdy Angelina ve své černé róbě a smál se jí celý internet. Probíhá tu anatomicky-odborná debata, jak je fyzicky možné udělat postoj s levou nohou kilometr před sebou.

1:29 Na Oscary přišla i Dakota Johnson, co hrála tu sado-maso rajc Anastasii v trapárně století 50 Shades of Grey. Co dělá na Oscarech, to je záhada. Asi bude předávat cenu, ale vzhledem k tomu, čemu se upsala, tak snad jedině během kategorie Zvukový mix. Ale tak když je tam i druhá nejhorší herečka ever Jennifer Aniston... Tou první je Kristen Stewart.

1:10 Jsem nucená vyplnit speciální soutěžní lístek o filmech, jinak mi vypnou červený koberec. Ten začíná být dost úmorný, protože na něm není nikdo, koho známe. Ani Jim Carrey, ani Jan Svěrák.

1:05 Takže dobré ráno, je tu právě červený koberec a můj kamarád Aleš se mě ptá, k čemu je to dobré. Říkám, že na hadry. On říká, že to nikoho nezajímá a kde je další gin. Máme tady první selfie večera a nikdo nevíme, kdo na ní je.

Je půl jedné ráno a my jsme si připraveni na nejdůležitější večer tohoto roku. Samozřejmě začneme hned u červeného koberce, protože to nejvíc zajímá všechny, kromě Jima Carreyho, toho pravého tedy, co se určitě na dnešní večer neoholil.

Máme tu super zázemí, nechybí popcorn, alkohol, drogy a šílení nerdové, co si udělali dokonce seznam, jaké filmy vyhrají, a kdo bude mít nejvíc bodů, získává diplom Filmového geeka. Já neviděla letos ani jeden nominovaný. Jsem proto člověk na svém místě. Zatím tedy čekáme, až se hvězdy přihrnou. Za chvíli jsme zpět.

Zatím se podívejte na to, jak vypadá pravý Jim Carrey:

Související články

Další články