Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Oscarový snímek Kolja měl premiéru před 22 lety: 7 zajímavostí, které jste o filmu možná netušili

Zdroj: archiv
Před dvaadvaceti lety měl premiéru oscarový snímek Kolja, který slavil úspěch i ve velkém Hollywoodu. Film má na svědomí Zdeněk Svěrák se synem Janem. Dojemný děj dodnes přivede nejednoho diváka k slzám. Přinášíme vám 7 zajímavostí, které jste o filmu možná netušili.

1. Na tykačku

Jiří Sovák, uznávaný a zasloužilý umělec, už během natáčení nabídl Zdeňku Svěrákovi tykání.

2. Koljův osud

Životní pouť představitele Kolji Andreje Chalimona je poměrně zajímavá. Z Česka několik let po dotočení snímku, který mu vynesl Českého lva, odjel. Dnes žije v Moskvě, jezdí po ní škodovkou, prodává hodinky a když se opije, nechá se klidně nafotit svlečený do půl těla a se zdviženou pravačkou. Takže to bereme zpátky, v podstatě je to normální kluk, no.

3. Drahý déšť

Normální déšť by na kameře nebyl vidět, a tak se deštivé scény na hřbitově natáčely za pomoci hasičské cisterny a speciálního systému trubek. Vyšlo to na 200 tisíc korun.

4. Japonský bratr

Věděli jste, že v Japonsku natočili film tematicky Koljovi velmi podobný? Jmenuje se Kikudžiro a režíroval ho slavný Takeši Kitano, který si zahrál i hlavní roli muže, který doprovází devítiletého chlapce Masaa na cestě za matkou. Spíš než cíl je tu ale důležitá cesta dvou rozdílných souputníků.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA G.CZ

Související články

Další články