Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Orwellizace společnosti pokračuje! Ministryně Kateřina Valachová nás bude za 100 milionů ročně učit, JAK MÁME MYSLET! Proč ty peníze nedá na základní školy?

Kateřina Valachová hledí vstříc novým zítřkům…
Zdroj: profimedia.cz, archiv
GLOSA: Ministerstvo školství pod vedením Kateřiny Valachové nás bude za 100 milionů korun ročně učit, jak máme myslet. Kdyby žil spisovatel George Orwell, tak by v Česku našel materiál na další knížku. My všichni ostatní máme radost, že tropické počasí v Česku nekončí.

Ministerstvo školství chce naučit Čechy obstarávat si relevantní informace, rozlišovat poplašné zprávy a přivést je ke kritickému myšlení. Kvůli tomu plánuje zřídit novou instituci s názvem Dům demokracie a lidských práv. Provoz instituce by měl stát mezi 30 až 40 miliony korun ročně, v ideálním případě až 100 milionů. To je zpráva, která obletěla Česko. Citaci jsme si půjčili z webu echo24.cz.

Paní ministryně by měla tyto peníze investovat do základních škol. Protože kritické myšlení vzniká tam. Pokud mají malé děti blbý základ, tak se to s nimi táhne celý život. Výsledky pak vidíme všude kolem sebe. Třeba i na ministerských postech.

Až bude mít učitel na základní škole normální plat a nebude si muset přivydělávat ve skladu zeleniny nebo hraním v pornu, tak bude mít čas věnovat se naplno malým dětem.

Až budou moct tatínek a maminka s dětmi pracovat a číst jim pohádky, tak bude kritické myšlení vznikat a růst jedna radost. Zatím ale tatínek a maminka většinou děti večer posadí před televizi a jdou si sednout k počítači – mají totiž mnohdy ještě druhou práci, aby rodinu uživili.

Až tu budou lidi znát a umět základní věci, tak pochopí, že návrh ministerstva školství smrdí orwellizací společnosti.

PS: Pokud nevíte, kdo to byl George Orwell, tak si to najděte na Googlu. K tomu nepotřebujete vysát 100 milionů korun ročně ze státní kasy.

POZNÁMKA REDAKCE: Po uveřejnění článku reagovalo ministerstvo školství, že žádnou instituci zakládat nebude. Vyjádření MŠMT najdete ve fotogalerii.

Související články

Další články