Je to kauza, u níž si nepřejeme, aby upadla v zapomnění. Právě proto, že pořadatelé Slavíka ve skrytu duše doufají, že se kravál s rapperem Řezníkem, vlastním jménem Martin Pohl (27), přežene a sám od sebe vyšumí. Nebude již tedy po čase co řešit, protože nikdo se tím už nebude zabývat, nebude potřeba nikomu vracet žádné peníze a tohle vlastně byla taková přeháňka, nad níž se mávne rukou.

Skandál s cenzurou slova, umlčováním myšlení a svobodného projevu není jen skandálem nějaké ankety, ale celé společnosti. Je to právě ona, která ho soudí a obviňuje z vlivu na samostatně myslící občany. Vlna kritiky proti jeho umělecké tvorbě měla za následek, že policie opět dostala popud k řešení a zastavení jeho projevu, ke kterému ji vyzvaly organizace napomáhající obětem trestných činů nebo fyzické osoby ohánějící se morálkou či vlastním zhnusením. Už jsme přinesli článek o tom, jak je tento postoj vysoce pokrytecký, a ačkoliv policie nehodlala osobu Martina Pohla nijak prošetřovat, protože osvobozující verdikt soudce Hovorky zněl jasně, nyní bude muset na něj zaměřit opět svou pozornost, neboť na něj podala trestní oznámení advokátka Klára Samková. Té vadí, že Řezník navádí ve svých klipech k trestné činnosti a tím ovlivňuje své posluchače (bez důkazů, neprokázáno), navíc se v tom cítí zainteresovaná, neboť má sama patnáctiletou dceru. Jak toto s kauzou souvisí, nevíme.

Připomínáme, že Samková je neúspěšnou kandidátkou na Hrad, obhájkyní romských útočníků v tzv. mačetovém případu z Nového Boru, kdy skupina Romů posekala hosty jedné restaurace. Samková byla z případu na základě stížnosti odvolána a advokátní komora prošetřovala její postup. „V momentě, kdy mě (za postup) odsoudí, bude to pro mě přímé sdělení, že bych si měla zažádat o politický azyl v nějaké demokratické zemi,“ řekla Samková tehdy pro server iDnes. Čímž tedy nepřímo řekla, že v této zemi nevládne demokracie a v nedemokratické zemi je odpírána, jak jistě víte, svoboda slova a vyjádření. Víc snad k tomuto dodávat nemusíme, sama Samková tímto výrokem řekla vše a možná ještě něco navíc.

Přesto si ale dovolujeme advokátům a kazatelům o morálce, stejně jako lidem znechuceným Řezníkovou tvorbou, poradit, na co by se měli zaměřit v prvé řadě. Protože tyto věci ovlivňují globální společnost daleko víc než tvorba muže, jenž promlouvá ve srovnání s dosahem níže uvedeného seznamu pouze k hrstce lidí, a to videi a textem, u nichž je na první pohled jasné, že jsou myšleny v nadsázce a není to skutečnost. Na stejném principu, pozor, velký údiv, funguje i film. V něm to taky není doopravdy, věděli jste to? Ví to i Klára Samková? Má se Quentin Tarantino začít bát?

1. Kult krásy tolerovaný společností a podporovaný ekonomikou

„Slečno, nemůžeme vás vzít na molo, pokud nezhubnete ještě pět kilo.“ Vyhlazené modelky na obálkách Vogue a Bazaaru, voskové mrtvolné panny na obřích billboardech, kde je reklama na parfém, řasenku nebo prádlo. Photoshopem dodělaná prsa, zúžený pas a stehna. Když se podíváme do zrcadla, chce nám se zabít. Nemáme ani 40 kilo, v pase 56 cm a vysněnou velikost 32 si oblečeme na palec. Chcete-li být ale úspěšní, musíte jíst denně jenom kostku sýra a vatu namočenou v džusu. Podstoupit nejméně dvě plastické operace, nejlépe nová prsa a botox, a vylepit si na ledničku fotku Victorie Beckham, která obléká šaty pro dvanáctileté děti. Obětí plastických operací přibývají každým rokem desítky, některé z nich zemřou přímo na operačním stole. Anorexie ohrožuje dle statistiky Anabell, sdružení pomáhající lidem s poruchou příjmu potravy, každou dvacátou dívku ve věku od 13‒18 let. „Nejohroženější jsou dívky kolem třinácti let. Ty snadno podléhají diktátu módy, která dnes podle odborníků zobrazuje ženské tělo nerealisticky. Ideál ženské krásy totiž v posledních letech extrémně zeštíhlel. Když jdu po ulici, vidím potenciální pacientky všude, kam se podívám. Desetina z lidí nemocných anorexií zemře, zhruba třetina až polovina se vyléčí, u dalších nemocných v různých podobách přetrvává,“ píše se na stránkách organizace oficiální vyjádření psychologa a lékařky.

Počet obětí po zhlédnutí Řezníkových videí: 0

2. Justin Bieber a jeho fanynky

Kanadská modla, která o sobě v patnácti letech vydala životopis, přirovnala se k Ježíšovi a nebohé Anně Frankové vzkázala, že se má vykašlat na holocaust a radši být Belieberka. Ve svém volném čase užívá drogy, plive po svých sousedech a fanoušcích, pere se s těmi, koho obtěžuje neustavičné túrování jeho deseti ferrari v klidné ulici. Kupuje si prostitutky a pod vlivem alkoholu obtěžuje návštěvníky klubů a hosty hotelů, odkud ho už několikrát museli vyrazit. Ve Vídni má do jednoho celoživotní zákaz vstupu. Svoje fanynky, vaše pubertální děti, sdružuje do pochybné masové skupiny zvané Beliebers, která mocnou silou nepočítaně členek vyhrožuje každému, kdo si dovolí vznést námitku, že jeho tvorba je hudební šmíra, uchylují se i k vyhrožování smrtí (vlastní opakovaná zkušenost), a to i jeho přítelkyni Seleně Gomez, vzývajíc samo ještě dítě, jenž svým příkladem zpovykaného fracka a velmi nevhodným osobním životním stylem dává vzor milionům snadno ovlivnitelných teenagerů, jak se má chovat mladistvý.

3. Dětské soutěže krásy

Populární v USA, pomalu zamořující Evropu. Tzv. pageants jsou o frustrovaných, často nevzdělaných matkách, které své dívky ve věku nejčastěji 2‒8 let protlačují do světa kamer skrze dětské soutěže krásy. Jmenovatelem tohoto fenoménu je absolutní zanedbání rodičovské výchovy a vystavení svěřené osoby zacházení, které je na hranici týrání. Děti podstupují nevhodné a nezdravé diety, kosmetické úpravy, návštěvy solárií, jsou jim lepeny řasy, naplétány vlasy a vycpávána prsa. Po mole chodí v oblečkách striptýzových tanečnic, odhalují svá těla lascivním způsobem (je rozdíl, když po pláži běhá nahaté děcko, než když na molo vyjde čtyřletá holčička ve slavném „šlapkovitém“ oblečku z úvodu filmu Pretty Woman) a zvykají si odmala na mimořádné zacházení se svou osobou. Výsledkem je naprostý osobnostní úpadek, totální ztráta autority rodičů, které mají tyto dívky pouze jako svoje sluhy a finanční prostředek ke svým manýrům, a degenerace myšlení. Odmítají vzdělání, neznají elementární způsoby společenského chování a pohybují se ve světě mimo realitu. Některé z nich, již odrostlé, skončily jako drogově závislé, jiné se dokonce staly obětmi pedofila.

4. Mimibazar

Původně inzertní server pro matky, který se zvrhl v mediálně propíraný příklad úpadku myšlení rodiček dnešní doby. Pod jeho vlivem vznikly v češtině nové slovní výrazy používané širokou veřejností s despektem, brané vážně v komunitě matek z Mimibazaru. Slovní zásoba se omezuje na zástup tleskajících blikajících smajlíků, ženy se samy ponižují rozdělením do skupin podle stupně vývoje zakládání rodiny – snažilka, bydlenka, tvořilka, vařilka, muž je degenerován rozdělením na příťu a manžu. Mimibazar je semeništěm naprosto ohavného veřejného vlivu, o jakém se Řezníkovi ani nemůže zdát. Vystavují se zde fotky pokálených dětí, věci zvané kozodorty a oteplouchy na penis, hrníčkové buchty ve tvaru vagin a samozřejmě kuchařské počiny bydlenek, dle nichž se řídí obrovské množství uživatelek této stránky. Dětem jsou vařeny kečupové polévky, jídla s nevhodným obsahem umělých přísad, nechutné kombinace a levné (rozumějte nezdravé) náhražky poctivé kuchyně.

5. Pseudocelebrity a pseudomodelky, prostitutky ve vyšších kruzích, lidé z reality show

Celebritou se můžete stát velmi rychle, zejména pak pokud jste žena. Stačí ukázat prsa a stane se z vás třeba i moderátorka. Pokud nechcete ukazovat prsa, přihlaste se do reality show, tam se chovejte jako dement, nejlépe pokud máte nějakou psychickou poruchu, cení se například histriónství, třeba ji vyhrajete. Když ji nevyhrajete, doporučujeme postup číslo 1. Nejste-li žena, nechte se pozvat na večírek a ukazujte varlata a penis, nazpívejte lobotomický song ve znění „Já mám boty, kup si taky“ a pak na rautu pomočte stůl i s jídlem. Pro lepší image někoho přizabijte. Jste-li žena, ale nejste moc hezká, jděte na plastickou operaci a nechte si udělat pětky a pak volejte do každé bulvární redakce, že jste prádlová modelka a máte nová prsa. Prsa lidi vždycky zajímají. Když už se o vás napíše, držte se šance a začněte chodit s mužem, který je nejlépe o třicet let starší než vy, ale má dost peněz. Pak mluvte o tom, že to je váš splněný životní sen. Je jedno, že jste úplně blbá, ale máte ty pětky a toho dědka s penězi za zadkem. Vašeho příkladu si všimnou právě dospívající dívky, které ve vás vidí hrdinku, protože jste dokázala urvat majetného chlapa a nemusíte tedy nic dělat, a navíc jste ta celebrita, holky ze školy vám budou závidět. Tyto dívky se dočtou o vaší minulosti a uvidí, že i přes ni jste to dotáhli až do tzv. vyšších kruhů a žijete naleštěný a luxusní život. Máte-li za sebou pornonahrávku, je třeba se k tomu postavit čelem a říkat: „To je jenom moje věc, já jsem byl(a) ještě mladý(á), no a co, každý má za sebou v životě něco, kdybyste se radši starali sami o sebe.“ Hrát v pornu a pak vystupovat jako morální autorita a vzor je tedy samozřejmost. Společensky přípustná.

Bonus

Radikální víra, kdy ve jménu neexistující bytosti zemřely miliony lidí.

Počet obětí po zhlédnutí Řezníkových videí, který na rozdíl od této bytosti zcela jistě existuje: 0