(Redaktorka Milena Slepičková, která nemá doma televizi a neví, co je Ordinace, dostala za úkol zhlédnout na Voyo.cz každý týden deset minut jedné epizody a pak předstírat, že se na seriál dívá pravidelně. Její postřehy budeme uveřejňovat každý víkend.)

Scénáristický záměr dát postupně zpátky dohromady Zdenu Suchou a Davida, je ještě zoufalejší než diváky přesvědčovat, že Bára Štěpánová umí hrát. Zdena a David se potkávají na chodbách nemocnice a hádají se o známkách svého syna, který ani jejich syn není, a do toho jim tam kření Maroš Kramár, jehož roli chirurga nevěří ani on sám.

Mázlovi bohužel stále ještě žijí, stále se stěhují a řeší, kdo bude vychovávat dítě, po kolika budou bydlet v pokojích v novém domě, a naprosto je nezajímá, co si o tom myslí těhotná Linda nebo jejich syn Jakub. Sestry šikanují vrchní Zuzanu, která si na ně správně došlapuje, aby se neflákaly, Gábina netrávila hodiny civěním do zdi za mohutné podpory Kateřiny Strykové a ta třetí blondýna aby přestala mít roupy vychovávat vnuka Čestmíra Mázla. Flákajícím se slečnám se to nelíbí, a tak si na nebohou Zuzanu vymyslely, že v nemocnici je inspekce.

Hanák chce stále zmlátit nebohého pacienta na lůžku a nadále ho nutí darovat kostní dřeň. Za to si od Gábiny vysluhuje dalších 567 pohledů plných lítosti, bolesti, zoufalství a smrti. A my se ptáme: Dají se Zdena a Suchý zpět dohromady? Porodí Čestmír Mázl vlastní vnouče v novém dvojdomku nebo na koze? A co ta sestra z Vietnamu, kdy se dá dohromady s Marošem Kramárem?