Doktor Švarc se během posledních epizod Ordinace proměnil v démona, který si nezadá s legendárními záporáky českých seriálů, jako byl například doktor Cvach, major Zeman, ta otravná blondýna z Ulice nebo J. R. Ewing.

Bere úplatky od pacientů, vzal si svou přítelkyni jako rukojmí k tomu, aby mu svými službami splatila dluhy, a vyhrožuje všem od Hanáka po pana Nezbedu. Martin Zounar se tak musí pomalu smiřovat s tím, že jeho konstantní výraz naštvaného nekňuby už mu nikdy nepřihraje žádnou kladnou, natož hrdinskou roli.

Suchá a Suchý se stále rozvádějí, přestože se milují a oba tak tahají za nos své současné partnery, ze kterých se pomalu stávají žárlivé stíhačky, co by si zasloužily cenu Jitky Farské. Hejlík dál spí s pacientkou, jejíhož snoubence léčí, Mázlovi se naštěstí na obrazovce neobjevují a zdravotní sestry podaly výpověď, protože si naivně myslely, že vydíráním donutí ředitele nemocnice, aby jim vyměnil šéfovou.

Takové komunistické podrazácké praktiky jim samozřejmě nevycházejí, a tak všechny skončily s Babetou na čaji. A my doufáme, že budou brzy scénáristy odstěhovány do jiné nemocnice na druhý konec republiky.