Pantoflíček se stále snaží sbalit Helenku, která z neznámých důvodů nosí sluneční brýle na očích i v pozdních večerních hodinách a v osvětlených místnostech už třetí epizodu za sebou a která ho využívá jen k tomu, aby s ní různě naháněl její nevychované děti po záchytkách a pod mosty. Nebohý doktor už by měl odejít do důchodu a přenechat místo mladším nápadníkům, protože Helenka mu brzo oznámí, že ho má sice ráda, ale spíš jako otce, a on to pak bude řešit s Bělou Páleníkovou, která je v seriálu už taky několik sezon naprosto zbytečná.

Suchý a Suchá se rozvedli, ze Suchého přítelkyně se stává nesnesitelná stíhačka a děj seriálu tak bude věrně kopírovat krutou realitu, kdy nevěrný manžel opustí rodinu kvůli milence, z té se vyklube fúrie a manžel se ještě rád připlazí po kolenou zpátky.

Mázlovi se stále nepřestěhovali, což stejně nikoho nezajímá, a sestra Kateřina v psích pohledech dokonale nahrazuje nyní nepřítomnou sestru Gábinu. Švarc si myslí, že je Darth Vader, a Jáchym Kalina docílil toho, že snoubenka pacienta v kómatu se do něj zamilovala, což by si jako lékař měl rozhodně dát do životopisu.