Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Opravdový příběh vraždícího klauna je drsnější než To! Pod svým domem pohřbil 33 chlapců

Myslíte, že to je děsivý smyšlený příběh? A co příběh masového
vraha, který se převlékal za klauna!
Zdroj: Repro
+ Další 3 fotografie
Myslíte si, že film To v hlavní roli s vraždícím klaunem je strašidelný? A co teprve pravdivý příběh Johna Wayna Gacyho, který jako klaun Pogo pohřbil pod svým domem 33 chlapců!

John se narodil jako jedináček 17. března 1942 v americkém Chicagu. Jeho otec byl alkoholik a mlátil svou ženu, Johna i jeho dvě sestry. I když byl mladý Wayne pro otce zklamáním a škola mu nešla, postupem času se vypracoval.

Odstěhoval do Las Vegas a začal pracovat v márnici jako uklízeč. Gacy přiznal, že si jednou vlezl do rakve s mrtvým mladým mužem. Tato zkušenost mu přišla děsivá, ale zároveň vzrušující.

Po letech se vrátil do Chicaga, dostudoval obchodní akademii a začal žít spořádaným životem. Vzal si svou kolegyni Myrlynn Myersovou a jako obchodníkovi se mu díky jeho výřečnosti značně vedlo. Manželku podváděl s muži i ženami, pil alkohol a bral drogy. V komunitě byl přesto velmi oblíbený.

V srpnu 1967 spáchal svůj první trestný čin. Patnáctiletého chlapce nalákal domů na sledování pornografických filmů, opil ho a donutil k orálnímu sexu. Tento scénář pak Gacy prováděl s dalšími chlapci, které opilé spoutal a zneužil. Většina jeho tehdejších obětí zneužívání nenahlásila. Jedna však ano, a tak byl šestadvacetiletý Gacy obviněn ze sodomie a nějaký čas strávil ve vězení. Žena se s ním rozvedla, připadly jí děti i dům.

Gacy byl oblíbený i ve vězení a za dobré chování si z desetiletého trestu odseděl pouhých 18 měsíců. Musel začít znovu. Přestěhoval se do Norwoodu, kde o jeho minulosti neměl nikdo zdání. Opět se oženil a žil v komunitě jako oblíbený člověk. Založil stavební firmu a začalo se mu dařit.

Policistům Gacy vypověděl, že jako prvního zavraždil Timothyho McCoye, toho nabral na vlakovém nádraží s nabídkou přespání. Vražda ho vyčerpala, ale zároveň u ní prožil mocný orgasmus, popsal Gacy.

Po dvou letech zavraždil dalšího chlapce. Jeho ostatky zakopal na místě, kam chodil on s přáteli a rodinou grilovat. Nad hrobem uškrceného mladíka bavil děti převlečený za klauna Poga. Jeho firma vzkvétala a Gacy měl velmi často pohlavní styky se studenty, kteří k němu chodili na brigádu.

29. června 1975 zaútočil na dalšího mladého „stavaře“ – 17letého Johna Butkovitche. Chlapce uškrtil a pohřbil ho pod svou garáží. Sám se pak zúčastnil jeho hledání. Pro policii i rodinu byl podezřelý, ovšem chyběly důkazy, a tak trestu unikl.

Vrah se pak toulal po ulicích a s falešným policejním odznakem lákal mladistvé uživatele drog, prostituty a chlapce bez domova. Zatýkal je, odvážel k sobě domů, kde je mučil, znásilňoval a zabíjel. Tou dobou už byl podruhé rozvedený. Policie po zmizelých mladistvých nepátrala.

V noci 23. března 1978 pozval Gacy do svého auta 26letého bisexuála Jeffreyho Rignalla na cigaretu marihuany. Uvnitř vozu ho omámil chloroformem a unesl domů. Tam ho kapesníkem s chloroformem omámil ještě několikrát a mezitím ho znásilňoval a mučil různými předměty včetně svíček a biče. Když mladík ohlásil případ na policii, nikdo tomu nevěnoval přílišnou pozornost. Gacy byl váženým občanem a jeho trestní rejstřík byl po 11 letech vymazán.

Sériového vraha usvědčil až poslední případ. Gacy unesl patnáctiletého Roberta Piesta. Robert byl oblíbený student z dobře situované rodiny. Piesta z práce vyzvedávala matka, kterou poprosil, aby na něj počkala, že na parkovišti na něj čeká jistý muž, který mu nabídl dobře placenou práci na stavbě. Poté Robert zmizel.

Policie byla Gacymu konečně na stopě. Nechala ho sledovat a několikrát byl prohledán i dům. Gacy chtěl na policii podat trestní oznámení za obtěžování, což také udělal. Mezitím však policie shromažďovala důkazy.

20. prosince 1978 večer se vydal Gacy za svým právníkem Samem Amirantem, aby probrali detaily žaloby na policii. Místo toho si Gacy dal panáka, přiznal se k vraždě Piesta a dalším zločinům.

Soudce rozhodl o další domovní prohlídce. Technici začali kopat pod domem a objevili hrudní koš.

„Části těla jsme dávali do pytle na mrtvoly, když začal technik křičet. Otočil jsem a on na mě vykřikl: Mám tady další trup!“ popsal prokurátor Robert Egan.

„Myslím, že tohle místo je plné dětí!“ řekl technik. Tým našel pod domem 26 těl, další tři na jiných částech Gacyho pozemku.

Gacy se přiznal k vraždám a k tomu, že další čtyři těla hodil do řeky Des Plaines, protože na jeho soukromém hřbitově už došlo místo. Všechny své oběti, kromě té první, uškrtil.

Vrah prošel řadou psychiatrických vyšetření. Ta určila, že byl zcela při smyslech a moc dobře věděl, co dělá.

3. března 1980 byl odsouzen ke 12 trestům smrti a 21 doživotím. Datum popravy bylo stanoveno na 2. června 1980.

vykonání popravy došlo však až 9. května 1994. Během doby strávené ve vězení vrah namaloval několik obrazů. Na většině z nich sám sebe zachytil jako klauna Poga. Jeho díla jsou prodávána za milionové částky.

Jeho smrt injekcí přivítal zhruba tisícový dav s nadšením.

Související články

Další články