Muž, kterého několik facebookových stránek věnovaných podivínům v MHD označovalo za úchyláka, je ve skutečnosti postarší řidič pražské autobusové dopravy, který poté, co se jeho podobenka objevila na internetu, přemýšlel o sebevraždě.

Za vším bylo setkání s podivnou ženou, která si jej začala na zastávce tramvaje na Palackého náměstí fotit telefonem a křičet. Nefotila jej zřejmě poprvé a určitě ne naposledy.

„Jsem poměrně plachý člověk, žiju s přítelkyní a řídím autobus. To je celé. Vidět se na internetu coby úchylák, který má někoho obtěžovat, bylo něco strašného. Přemýšlel jsem o sebevraždě, bál se do práce,“ říká muž, kterého coby obtěžovatele označovala žena, která informaci rozesílala na desítky stran a skutečně dosáhla toho, že se jeho podobenka objevila na řadě stránek.

Další rána přišla před třemi týdny, kdy oběť potkala šílenou cestující znovu, tentokrát v tramvaji: „Najednou vedle mě stála a schválně ukazovala mobil s nějakou stránkou, kde je mé foto. Bylo mi strašně, do toho si mě začala fotit a já udělal asi hloupost, utekl jsem. Já vím, jak to vypadá, ale v té chvíli, víte, čerpám dovolenou, jsem doma na prášky, moc nevím, jak dál, peníze na právníky a někoho, kdo tu ženu najde a pomůže mi, nemám.“

Redakce eXtra pracuje na zjištění identity mladší, asi 160 cm vysoké korpulentní dívky, která veškerou komunikaci zasílá prostřednictvím mailu z Prahy. Tvrdí, že muž je úchylný, onanuje a ona i její kolegyně se ho bojí. Ve skutečnosti je zjevné, že se jedná o akci jednoho člověka a text mailů vykazuje jasné známky duševní nerovnováhy.

Poškozený, kterému se ještě jednou jménem všech, kteří jeho foto, byť rozmazané, uveřejnili, omlouváme, trval na své anonymitě, a protože známe jeho situaci a další skutečnosti, které NADE VŠÍ POCHYBNOST svědčí o tom, že nelže, rozhodli jsme se ulevit našemu svědomí a pomoci v pátrání a právních krocích proti dotyčné. Pokud vám příběh někoho připomíná či máte podobnou zkušenost, napište nám na redakce@extra.cz.