To nebyla porážka Slováků, to byla poprava!

Přestože měl soupeř bez exveterána Mira Šatana papírově alespoň malou šanci, Češi ukázali, že jsou hokejově někde jinde a zápas se Slováky pojali spíše jako trénink na přetěžké zítřejší čtvrtfinále s USA, které sice asi prohrají, ale to je Čechům stejně víceméně jedno, hlavně že jsou Slováci zpátky v realitě.

Někteří hráči našich dokonce měli na sobě po zápase suché dresy a ve třetí třetině, než Slováci na chvíli snížili, to i vypadalo, že trenér Hadamczik chce šetřit dvě lajny na zítřek.

Slováci se snažili, ne že ne, ale Češi byli zejména v první třetině k nezastavení a nebýt posledních deseti minut, kdy už byla polovina našich v šatně a takticky se připravovala na USA, Slováci nedostali vůbec „čuchnout“.

Po dvou gólech Červenky a příspěvcích Hemského, Krejčího a Luciána Vondráčka do prázdné (za Slovensko dávali góly nějací málo významní hráči, fakt nevíme, ale Šatan u ničeho nebyl) branky Češi v tréninkovém tempu poslali Slováky, kteří po skončení ronili slzy výčitek, domů. A my vzkazujeme: Sorry kluci, búra jste si vážně nezasloužili!