Mají to být nejnebezpečnější olympijské hry v historii. Už když brazilská metropole vyhrála kandidaturu, tak se o tom mluvilo. Postupně navíc vypluly na povrch další skutečnosti, které jasně potvrzují, že vrchol atletické sezony skončí tragédií!

1. 30. dubna 2014. Místopřed­seda olympijského výboru John Coates uvedl, že příprava na Rio je nejhorší, jakou během svého působení zažil.

2. 26. února 2016. Americké středisko pro kontrolu a prevenci chorob doporučilo těhotným ženám, aby do Ria necestovaly. Virus Zika totiž způsobuje mikrocefalii u novorozenců.

3. 21. dubna 2016. Pouze chvilku po tom, co byl zapálen olympijský oheň, se zřítila část cyklistického chodníku, která přišla na 12 milionů dolarů. Během tohoto incidentu zahynuli dva lidé a další tři byli zraněni.

4. 27. května 2016. Otevřený list Světové zdravotnické organizace vyzval více než 100 lékařů, aby byly LOH odloženy pro silnou epidemii viru Zika.

5. 17. června 2016. Guvernér Ria de Janiera vyhlásil stav nouze kvůli ekonomické krizi, která brání státu dodržet povinnosti v přípravě na olympijské a paralympijské hry.