Olivii trápila bolest zad, díky níž bylo zjištěno, že se jedná o metastáze rakoviny prsu. Stejný průběh mělo odhalení této nemoci před 25 lety, kdy svůj boj se zákeřnou nemocí sváděla poprvé.

Zrušila také své kanadské turné, které mělo začít v létě, a přesouvá se do vlastního výzkumného centra pro boj s rakovinou v australském Melbourne. Centrum se zabývá přírodní léčbou rakoviny. Informovala o tom na svých sociálních sítích a zároveň doplnila, že pevně věří ve svůj návrat na scénu koncem tohoto roku. Během léčby nechce komunikovat s médii a hodlá se pouze plně soustředit na své uzdravení.

Rakovina její rodině bohužel není vůbec cizí. Nejen, že s ní sama sváděla již jednou boj, ale její sestra nemoci dokonce podlehla v roce 2013. „Myslím, že mě to tehdy naučilo cenit si každého dne, který máte k dispozici,“ rozpovídala se v roce 2015 o své nemoci.

Pevně věříme, že tuto bitvu zvládne vyhrát i tentokrát a my se budeme moci těšit na příští rok, kdy s Johnem Travoltou chystají překvapení v rámci jubileiního 40. výročí Pomády.