Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Okouzlující Carla Bruni slaví 55: Topmodelka, která okouzlila prezidenta Francie, snad zamrzla v čase

Carla Bruni slaví neuvěřitelných 55 let.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Narozeniny

Italka Carla Bruni se do povědomí veřejnosti dostala nejen svou úspěšnou kariérou modelky, ale také kontroverzním vztahem s bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym. Ačkoli měla díky manželovi peněz dost, nikdy se nevzdala své kariéry zpěvačky a také charitativní činnosti. V pátek 23. prosince slaví krásná Carla Bruni pětapadesáté narozeniny a nutno podotknout, že snad nestárne.

Carla Bruni se narodila v italském Turíně, ale od sedmi let žila ve Francii. Následně odjela studovat internátní školu do Švýcarska a ve studiu pokračovala v Paříži, kde se měla stát architektkou. Osud tomu ale chtěl jinak a v devatenácti letech ji objevil modelingový skaut.

Z Carly se ke konci osmdesátých a v průběhu devadesátých let stala jedna z nejznámějších a nejobsazovanějších modelek na světě. Chodila přehlídky pro módní domy jako Christian Dior, Givenchy, Christian Lacroix, YSL či Chanel. Patřila k dvaceti nejlépe placeným modelkám v devadesátých letech, jak píše zahraniční web Marie Claire.

Manželská kontroverze

V roce 2008 se provdala za tehdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho (67). Ti dva se poprvé setkali v roce 2007 na večírku a svatba pak proběhla v Elysejském paláci v Paříži. Z Carly se stala první dáma, ovšem pár byl často kritizován. Údajně si totiž měli během Sarkozyho vlády posílat soukromé letadlo pro speciálně pečený chléb nebo si denně kupovali čerstvé květiny za 20.000 korun.

Se Sarkozym jsou stále v manželském svazku a společně vychovávají dceru Giulii, která se narodila 19. října 2011.

Carla se stále aktivně věnuje charitativní činnosti. V roce 2008 se stala světovou velvyslankyní pro ochranu matek a dětí před HIV. K tomuto kroku ji přiměla smrt jejího bratra Virginia Bruni Tedeschi, který na AIDS v roce 2006 zemřel, jak otevřeně promluvila i v rozhovoru pro Exclusivo.

Související články

Další články