František Rajtoral se k ukončení života rozhodl v Turecku. Bylo mu 31 let. Právě tento čin prý Bystroně hodně ovlivnil a také si vzal život. Alespoň to tvrdí Bystroňova exmanželka Kamila.

„Co se Rajtymu stalo, jsem se dozvěděla od Davida. Bylo mu to velice líto, protože jsme Fandu znali velice dobře. Pro nás oba to byl šok. A tohle si myslím, že mu dodalo krok k té odvaze, že si vybral tu cestu i on,“ uvedla paní Kamila pro Blesk.

Příběh Davida Bystroně je hodně podobný příběhu Františka Rajtorala. Bystroňovu kariéru zničil dopingový nález v listopadu 2011. Roztočila se spirála dluhů, divokých večírků a rodinných problémů.

S manželkou Kamilou dlužili za telefon, za vodu, plyn, sociální i zdravotní pojištění… Nakonec se rozvedli. Bystroň si našel novou holku a udělal jí dítě. Jenže nakonec se rozešel i s Bárou a musel platit alimenty na dvouletého syna.

Fotbal ho už uživit nedokázal. Skončil v 5. lize ve Švýcarsku a nakonec musel chodit vypomáhat na stavbu. To byl drsný pád pro borce, který byl zvyklý prohánět v Lize mistrů i ty největší fotbalové hvězdy